Značka KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® má nové držitele

KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ  10. 12. 2021

15. kolo certifikační komise regionálního značení KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® proběhlo dne 9. 12. 2021. I tentokrát se certifikační komise spolu s žadateli setkali v online prostoru. Celkem bylo podáno 5 žádostí, z toho 4 pro výrobky a 1 pro zážitek.

Regionální značku pro svou tvorbu získala paní Lenka Komínková z Jeníkova. Pod názvem Podblanicko mým objektivem (FB stránka Mým objektivem) najdete překrásné fotografie, které Vám představí Podblanicko lépe než tisíc slov.

Pan Jakub Šimek získal certifikát pro své pilné včelky a panenský med, který tvoří v okolí Vojkova – Podolí, proto tedy název: Vojskovský med.

Pan Rudolf Kučera získal certifikát pro brambory pěstované na Statku Skalkov, nedaleko Vlašimi. Brambory všech varných typů jsou výjimečné tím, že jejich nať je sklízena zásadně mechanicky a ne chemicky, což má velký vliv na kvalitu i chuť hlíz. Po ručním vytřízení jsou brambory ukládány do papírových tašek, ve kterých pak putují dál, třeba zrovna na Váš stůl.

Certifikované brambory má nyní i pan Petr Kletečka ze Strojetic, pod obchodním názvem BRAMBORY Z KOVÁRNY. A proč zrovna z kovárny? Odpověď je prostá. Stará usedlost, kde jsou brambory uskladněny, bývala kdysi kovárnou.

A do pětice všeho dobrého. V pořadí druhý certifikovaný zážitek na Podblanicku. Okruh zámeckým parkem ve Vlašimi. Jedinečná příležitost dozvědět se spoustu zajímavostí o parku, který podle slov J. Schallera svou krásou vyniká téměř nad všechny parky v Čechách. Po předchozí domluvě, je okruh možno absolvovat i na elektrických koloběžkách.

V Kraji blanických rytířů je v tuto chvíli aktivních 42 certifikátů, umožňujících používat logo regionální značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®, ale kvalitních a k přírodě šetrných výrobků, zážitků a služeb je v kraji pod Blaníkem určitě mnohem víc, proto na jaře roku 2022 proběhne další, v pořadí již 16. Kolo certifikační komise.

Řádně vyplněné přihlášky zasílejte na adresu Eva Albertová, Pláteníkova 264, 258 01 Vlašim a to nejpozději do 28. 2. 2022.

Eva Albertová

(tel. 602 665 410, )

 

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Kraj blanických rytířů, z.s.

Kraj blanických rytířů, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Blaník, z. s.

MAS Blaník, z. s.

Posázaví, o.p.s.

Posázaví, o.p.s.

CHKO Blaník

CHKO Blaník

Revolvingový fond MŽP ČR

Revolvingový fond MŽP ČR

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.