Koordinátor značky

img

Udělování značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® koordinuje Český svaz ochránců přírody Vlašim.

Posláním ČSOP Vlašim je ochrana přírodního a kulturního dědictví na Podblanicku. Zabývá se praktickou ochranou přírody, environmentální výchovou a regionálním rozvojem. Provozuje Podblanické ekocentrum ČSOP, Záchrannou stanici pro živočichy, ekoporadnu, Podblanickou galerii, školku dřevin, ekoobchůdek, vydává regionální publikace, uděluje ocenění Blanický rytíř. Od roku 1994 spolupracuje s obcemi a podnikateli v regionu na marketingovém projektu Kraj blanických rytířů. Usiluje o vyhlášení národního geoparku Kraj blanických rytířů.

Více informací zde: www.csopvlasim.cz a www.blanik.net 

Zavedení regionální značky bylo finančně podpořeno z Revolvingového fondu MŽP ČR.

Partneři:

 

Posázaví o.p.s. se zabývá zejména rozvojem a propagací regionu Posázaví. Místní produkty podporuje prostřednictvím internetového tržiště. Značka KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® je udělována na území MAS Posázaví.

Více informací zde: www.posazavi.com

 

Chráněná krajinná oblast Blaník: Jižně od Prahy se rozkládá nejmenší chráněná krajinná oblast naší republiky - Blaník. Důvodem vzniku byla ochrana harmonické, vyvážené krajiny Středních Čech, jejíž ústřední dominantou je památná hora Blaník. Základní charakteristikou oblasti je mozaikovité střídání lesních celků, polí, luk a menších rybníků s vhodně začleněnou zástavbou obcí.

Více informací  zde: www.blanik.nature.cz

 

Kraj blanických rytířů je certifikovanou oblastní turistickovu destinací. Destinační management koordinuje cestovní ruch s ohledem na jeho udržitelný rozvoj na území Vlašimska, Voticka, Zručska a Dolnokralovicka.

Více informací zde: www.blanik.net 

 

 Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Kraj blanických rytířů, z.s.

Kraj blanických rytířů, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Voticko, z.s.

MAS Blaník, z. s.

MAS Blaník, z. s.

Posázaví, o.p.s.

Posázaví, o.p.s.

CHKO Blaník

CHKO Blaník

Revolvingový fond MŽP ČR

Revolvingový fond MŽP ČR

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.