Značka ZÁPRAŽÍ originální produkt® má prvních osm držitelů

ARZ  23. 06. 2012

Dne 13. června 2012 poprvé zasedala certifikační komise, aby posoudila žádosti o udělení značky ZÁPRAŽÍ originální produkt®. Novou značku získaly keramické výrobky, textilní doplňky, šperky, perníky i káva.

img

Značka, kterou koordinuje Místní akční skupina Říčansko, je udělována potravinářským, řemeslným, přírodním a zemědělským produktům, které vznikají na území působnosti MAS.

Certifikační komise složená ze zástupců výrobců, poskytovatelů služeb, neziskových organizací a veřejné správy udělila značku ZÁPRAŽÍ originální produkt® celkem skupinám produktů:

Kabelky, textilní doplňky – Marcela Graclíková
Káva Říčanského podhradí – Petr Vlasák, Primocoffee, s.r.o.
Dekorační perníky – Radmila Bělinová
Autorské cínované šperky s přírodními kameny – Anna Demartini
Turkovická keramika – Irena Pudíková
Šperky z polymerové hmoty a přírodních materiálů – Petra Nemravová
Ručně malované oděvní doplňky z hedvábí – Miroslava Jeníčková

Zvláštníí postavení mají Keramické formy na pečení Michala Kalfuse, které měly po dva roky právo užívat značku POLABÍ regionální produkt®. Po vzniku značky ZÁPRAŽÍ bylo však území v okolí Říčan na základě dohody koordinátorů obou značek převedeno pod ZÁPRAŽÍ, proto se Michal Kalfus zařadil mezi držitele této nové značky.

Všechny žádosti byly posouzeny z hlediska délky tradice, podílu místních surovin, ruční či duševní práce, specifičnosti pro region a výjimečných vlastností produktu.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Partneři

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Partner

Partner

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.