Apiprodukty ze Špičáku

ARZ  09. 03. 2013

Nové včelí výrobky se značkou ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt.

img

S příchodem jara do Českého Švýcarska proběhlo v Krásné Lípě již 5. kolo certifikace regionálních výrobků a mezi výrobky se značkou ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt tak nyní patří „Apiprodukty ze Špičáku“, tedy je včelí med a včelí vosk, obojí 100% přírodní látka produkovaná včelstvy chovanými tradičním způsobem na svazích varnsdorfského Špičáku.
Certifikát získala mladá včelařka Štěpánka Dlouhá, která navazuje na rodinnou včelařskou tradici a svými novými nápady zejména s voskovými odlitky se snaží přiblížit veřejnosti včelařství jako jeden z tradičních oborů tohoto regionu.

Včelí vosk ze Špičáku: Výrobkem jsou voskové odlitky s regionálními motivy sloužící jako drobná voňavá upomínka na region Českosaského Švýcarska (ledňáček, roubená chalupa, Mariina vyhlídka). Mohou být kdykoliv roztaveny a využity v domácnosti (např. při výrobě domácí kosmetiky, voskování dřevěného nábytku či bot, výrobě svíček apod.). Detaily každého výrobku jsou dopracovány ručně.

Včelí med ze Špičáku: Med, který svými chuťovými i vizuálními vlastnostmi výborně charakterizuje kraj, odkud pochází, a neomezuje se na jednodruhové zastoupení nektaru a pylu, jak tomu bývá u medů ze zemědělsky vyžívaných oblastí.

Oba výrobky je zatím možné koupit v informačním středisku v Krásné Lípě, na letní sezónu se rozšíří i do ostatních infocenter v regionu, která nabízejí i ostatní regionální certifikované výrobky.

Další kolo certifikace proběhne nejdříve na podzim 2013 podle počtu přihlášených zájemců. Ti se ale mohou hlásit průběžně, podrobné informace najdete na www.regionalni-znacky.cz/ceskosaske-svycarsko, www.ceskesvycarsko.cz, nebo u koordinátora značky: , tel.: 775 552 790.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Partneři

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Partner

Partner

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.