První certifikáty předány na Sousedský slavnostech

KRAJ PERNŠTEJNŮ  21. 05. 2014

Dne 8. 5. 2014 se jako každý rok v Perníkové chaloupce pod Kunětickou horou konaly Sousedské slavnosti, kdy mají návštěvníci areálu Perníkové chaloupky, včetně tradičních atrakcí, které toto pohádkové místo nabízí, také možnost vyzkoušení a zakoupení různorodých produktů od místních výrobců.

img

Počasí vypadalo spíše aprílově než květnově, přesto se sem sjeli prodejci i návštěvníci z různých koutů naší republiky a na slavnostech bylo příjemně rušno, k čemuž dopomáhala i živá hudba. A ačkoli jsou Sousedské slavnosti již tradiční akcí pořádanou za spoluúčasti MAS Regionu Kunětické hory, letošní ročník byl od ostatních přeci jen výjimečný, protože v jednu hodinu odpoledne došlo před Perníkovou chaloupkou ke slavnostnímu předání prvních certifikátů regionálního značení místním výrobcům, kteří se tak mohou honosit značkou KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt. 
Jedná se o výrobce působící na území MAS Regionu Kunětické hory, MAS Bohdanečsko a MAS Holicko: Ing. Jitku Píchovou (Bio-zelenina z ekofarmy Horní Ředice), Magdalenu Šotolovou (Vinuté perle a bižuterie), Vlastu Sekyrkovou (Dekorativní vazby ze sušených květin), Ing. Davida Nováka (Pekařské výrobky z Uherska), Jana Zetka (Jehňata), Pavla Valentu (Kunětickohorský med), Rybniční hospodářství s.r.o. (Pernštejnský kapr), Strašovský Paličák z.s. (Strašovský česnek) a Jiřího Houdu (Jahody od Houdy).
A tak měli návštěvníci nejen možnost shlédnout slavnostní ceremonii a dozvědět se základní informace o certifikovaných výrobcích a jejich produktech, ale i hned některé z nově certifikovaných produktů zakoupit.

Ing. Kristýna Holečková

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Partneři

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Partner

Partner

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.