Kraj Pernštejnů se rozrostl o čtyři nové certifikované výrobce

KRAJ PERNŠTEJNŮ  10. 03. 2015

Dne 5. března 2015 se uskutečnila 3. certifikační komise značky Kraj Pernštejnů regionální produkt. Setkání se konalo jako již tradičně v Perníkové chaloupce v Rábech. Certifikací tento den prošli čtyři regionální výrobci, kteří budou moci od nynějška označovat své produkty značkou „Kraj Pernštejnů regionální produkt®“.

img

Prvním žadatelem byla společnost Agrospol Hostovice, a. s., která se rozhodla certifikovat jablka ze svých sadů. Jedná se o malvice vskutku výjimečných vlastností, jejichž lahodnost mohli na místě okusit a zhodnotit i členové certifikační komise. Druhým certifikovaným byl pan Richter z Podůlšan, který představil „švestičky ze své zahrádky“ a úspěšně vstoupil do rodiny Kraje Pernštejnů. Třetí certifikovaný taktéž představil své ovoce, také se jednalo o jablka, švestky a další klenoty místních sadů, ale v poněkud jiném skupenství než pevném. Nicméně toto rozhodně nezabránilo Sudličkově pálenici z Hrobic v dosažení potřebných bodů a na etiketách těchto vynikajících pálenek a likérů se nově bude objevovat emblém dubového listu značící příslušnost ke Kraji Pernštejnů. Čtvrtým zájemcem o certifikaci byl pan Soukal z Rokytna. Pan Soukal se již po mnoho let zabývá zemědělskou výrobou, především pěstováním různých druhů zeleniny. Tato dlouholetá zkušenost a píle se odráží ve vysoké kvalitě jeho produktů. Ani v tomto případě nic nebránilo udělení certifikátu Kraj Pernštejnů regionální produkt. Všem čtyřem výrobcům touto cestou srdečně blahopřejeme a těšíme se na budoucí spolupráci.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Partneři

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Partner

Partner

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.