IV. certifikační komise Kraje Pernštejnů předčila veškerá očekávání

KRAJ PERNŠTEJNŮ  25. 11. 2015

Dne 19.11.2015 proběhla v Perníkové chaloupce v Rábech IV. certifikační komise Kraje Pernštejnů, která vzbuzovala velká očekávání a slibovala mnohá překvapení. K certifikaci byli přihlášeni dva výrobci, jejichž obor není ve zdejších podmínkách vůbec běžným.

img

První přihlášenou byla paní Dita Hofrichterová, která vyrábí kosmetiku nevšedních vůní a esencí. Před členy certifikační komise se objevily takové skvosty jako mýdlo s příchutí ovesné kaše a medu nebo třeba rakytníku a goji. V Levandulovém domě v Živanicích, kde se kosmetika vyrábí, je vše vyráběno tradičním ručním způsobem, tzv. metodou za studena, bez použití moderních technologií. Dokonce i míchání mýdlové hmoty se provádí jen a jen ručně. Přítomní obdivovali i grafické zpracování kosmetiky s téměř pohádkovými motivy, které bylo vytvořeno na zakázku paní Sylvou Muselovou.

Druhým kandidátem o získání certifikátu se stal houslař, pan Jan F. Veselý, který dokázal, že mezi řemeslem a uměním je jen velmi tenká hranice. Pan Veselý se zabývá výrobou a opravami strunných hudebních nástrojů. V jeho dílně vznikají tradičním ručním způsobem nejen  housle, violy, violoncella, ale i historické nástroje, jako jsou viola da gamba a viola d'amore. Dalšími hudebními nástroji, kterými se zabývá, jsou romantické kytary. Vše je vyráběno ručně stejnými výrobními postupy a technikami jako před 250 lety za použití pouze těch nejkvalitnějších materiálů. Členové certifikační komise tak obdivovali do posledního detailu jemně zpracované dřevořezby na jednotlivých částech ukázaných nástrojů a precizní práci, která se dnes vidí opravdu pomálu. Zajímavostí též může být, že pan Veselý je jediným umělcem svého druhu v celém kraji a prakticky i celé České republice.

Oba žadatelé o certifikaci splnili všechny podmínky a členům certifikační komise bylo ctí přivítat do rodiny Kraje Pernštejnů takto výjimečné producenty.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Partneři

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Partner

Partner

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.