Zveme Vás na výstavu houslařského umění do Pardubic

KRAJ PERNŠTEJNŮ  05. 02. 2016

Vážení přátelé, rádi bychom Vás tímto pozvali na výstavu houslařského umění pana Jana F. Veselého, certifikovaného umělce Kraje Pernštejnů, která se koná od 8.2. do 27.5. 2016 v Krajské knihovně v Pardubicích.

img

Pan Veselý se zabývá výrobou a opravami strunných hudebních nástrojů. V jeho dílně vznikají tradičním ručním způsobem nejen  housle, violy, violoncella, ale i historické nástroje, jako jsou viola da gamba a viola d'amore. Vše je vyráběno stejnými výrobními postupy a technikami jako před 250 lety za použití pouze těch nejkvalitnějších materiálů. Kvalita a zručnost s jakou jsou nástroje vyrobeny, překvapila v říjnu i členy certifikační komise Kraje Pernštejnů, kteří tak obdivovali do posledního detailu jemně zpracované dřevořezby na jednotlivých částech ukázaných nástrojů a vskutku precizní práci, která se dnes vidí opravdu pomálu. Zajímavostí též může být, že pan Veselý je jediným umělcem svého druhu v celém Pardubickém kraji a prakticky i celé České republice. Jste-li tedy milovníci hudby, neváhejte a využijte nevšední příležitosti, která se hned tak v našich končinách nenabízí.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Partneři

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Partner

Partner

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.