Slyšte, slyšte… novinky z Kraje Pernštejnů

KRAJ PERNŠTEJNŮ  27. 04. 2016

Květen přináší mnohé zajímavé novinky, neboť se uskuteční již v brzku dvě velkolepé akce – Sousedské slavnosti a Má vlast cestami proměn a v srpnu je poté plánován jarmark při příležitosti Olympijského parku Pardubice. Na sezónu 2016 jsou již připraveny nové propagační materiály ve formě katalogů a novin Doma v Kraji Pernštejnů a novinkou je vydání cyklo-turistických map, které poslouží k podpoře turistického ruchu v oblasti.

img

8. květen + Perníková chaloupka = Sousedské slavnosti

MAS Region Kunětické hory a Perníkové hejtmanství Vás srdečně zvou k návštěvě Sousedských slavností, které proběhnou 8. května od 9 do 16.30 hodin v areálu Perníkové chaloupky v Rábech. Sousedské slavnosti jsou příležitostí nejenom k příjemnému setkání sousedů z širokého okolí Kunětické hory, ale také k poznání turistických zajímavostí i certifikovaných výrobců a prodejců regionálních produktů Kraje Pernštejnů.

V areálu Perníkové chaloupky si budete moci vyzkoušet svoji zručnost v perníkářské a voskařské dílně, projít naučnou stezku regionem se soutěží o bájný opatovický poklad. Samozřejmě bude otevřeno i MUZEUM PERNÍKU, PERNÍKÁŘSKÁ DÍLNA JEŽIBABY
a Medový ráj s více než tisícem perníků z různých koutů Čech, Moravy a Slezska.

Připravený program od 10.00 hodin obohatí orchestr BaŠaPa při ZUŚ v Holicích, který od 11.00 hodin vystřídá známý humorista a karikaturista Jan Honza Lušovský. Od 13.00 do 14.30 hodin pak bude účinkovat dechová hudba Pernštejnka, kterou opět vystřídá se svým programem Jan Honza Lušovský. Mimořádně budou přístupné i nově opravené historické sály Lovčího zámečku z roku 1882 s fotografiemi, dokládajícími stav budovy před třinácti lety.

Pohodovou dopravu po Perníkovém hejtmanství obstará Kunětický expres - výletní vláček pro děti a dospělé. Návštěvníci si budou moci prohlédnout nedaleký hrad Kunětická hora, kde se bude konat velký střelecký den - SHŠ Corporal (výstava a praktické ukázky palných zbraní od husitství až po II. světovou válku). Další možnost k rozveselení a pobavení menších i větších skýtá v podhradí u Restaurace pod Kunětickou horou obora s jeleny, daňky, pštrosy, zubry a jinými zvířaty.

Regionální výrobce uvítá i Vyšehrad a pardubický zámek

Další podařenou jarní akcí je festival pořádaný v Praze 21. května 2016 s názvem Má vlast cestami proměn. Tato akce ukazuje zajímavé projekty a proměny sídel i krajiny v uplynulém roce. Pardubický kraj v loni zastupovala např. rekonstrukce parku Na Špici v Pardubicích. Tento festival je zároveň i místem prezentace výrobců sdružených v ARZ z celé ČR. Komu se však nechce jezdit až do Prahy, může si počkat do srpna, kdy je plánován jarmark výrobců Kraje Pernštejnů, Železných hor a dalších v rámci Olympijského parku Pardubice 2016, který se uskuteční na pardubickém zámku. Tedy Pernštejnové se opravdu po půl tisíciletí navrátí na svůj zámek☺.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Partneři

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Partner

Partner

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.