Nechte se pozvat na Festival chutí, vůní a řemesel

KRAJ PERNŠTEJNŮ  28. 07. 2016

Od 12. do 14. srpna se v areálu pardubického zámku uskuteční velkolepá akce pojmenovaná Festival chutí, vůní a řemesel, která vzešla ze spolupráce MAS Region Kunětické hory, MAS Železnohorský region a Kulturního centra Pardubice. Na festivalu budou k vidění výrobci hned ze sedmi oblastí sdružených pod Asociací regionálních značek.

img

V měsíci srpnu od 5. do 21. ožijí Pardubice na tři týdny olympiádou, neboť v parku Na Špici a blízkém okolí bude probíhat Olympijský park Pardubice 2016. Víkend od 12. do 14. srpna je poté vyhrazen zajímavé akci, a to Festivalu chutí, vůní a řemesel. Letos v lednu město Pardubice přistoupilo k podpoře projektu Kraj Pernštejnů regionální produkt, jehož hlavní myšlenkou je vytváření spolupráce a zajištění propagace výrobcům sdruženým v tomto snažení. A právě na základě této myšlenky se zrodil nápad uspořádat tuto akci. Olympiáda je sice především o sportu, ale i každý sportovec si po dobrém výkonu rád dá něco dobrého na zub.

A proč toho nevyužít? Když zde máme tolik šikovných lidí, kteří umějí vyrobit pamlsky, které omámí vůní, chutí i zrakem. Těchto šikulů se přihlásilo na tři desítky a na festivalu budou k ochutnání takové mňamky jako Kunětická zmrzka, hlívové pochoutky pana Václavíka z Dolan, Železnohorský ležák ze Žlebských Chvalovic či perník pana Janoše. Mezi zastoupenými regiony bude Kraj Pernštejnů, Železné hory, Orlické hory, Polabí, Krkonoše a Vysočina. Velkým překvapením bude, s čím festival navštíví kolegové z Kutnohorska, neboť se jedná o úplně nový region, který vznikl na jaře letošního roku.

Asociace regionálních značek však nesdružuje pouze výrobce potravin, ale i jiné nadané lidi. K vidění tedy budou ukázky řemesel a po celý víkend budou pořádány zajímavé workshopy a soutěže, neboť lidu je třeba dát chléb a hry, jak pravili staří Římané. Po celé jaro byl též dáván dohromady doprovodný program, který jistě překvapí svou rozmanitostí a pestrostí a zaručeně pobaví dědu i vnuka i mamku a taťku.

K zhlédnutí budou šermířská, kejklířská i taneční vystoupení, ukázka práva útrpného katovského mistra Pawouka, do uší bude znít hudba historická, jazzová i vážná a kdo bude mít chuť se trochu vzdělat, bude si moci vyslechnout třeba povídání pana Vondrky z Rybničního hospodářství Lázně Bohdaneč o rybníkářství na Pardubicku. Když bude hezké počasí, budete si moci vyběhnout na hradby, z nichž je zaručeně nejkrásnější výhled na staré město a v klidu si polenošit na čerstvě střiženém trávníku. Neváhejte tedy a nechte se pozvat na Festival chutí, vůní a řemesel a nasajte atmosféru středověku.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Partneři

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Partner

Partner

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.