Zazvonil zvonec a jarmarku je konec … aneb Něco končí a něco začíná?

KRAJ PERNŠTEJNŮ  18. 08. 2016

Minulý víkend (12. – 14.8.) se na pardubickém zámku uskutečnila akce s poetickým názvem Festival chutí, vůní a řemesel. Na tuto akci se sjeli více jak tři desítky výrobců a řemeslníků – certifikovaných produktů – z pěti regionů České republiky, kteří jsou sjednoceni v Asociaci regionálních značek a rozhodně bylo na co koukat.

img

Festival totiž svým názvem rozhodně nelhal, jelikož jste mohli nasát chutí a vůní, co jste zvládli, neboť sortiment produktů byl opravdu široký. Na pultech stánků jste mohli přivonět k čerstvě natrhaným jablkům, či aromatický sýrům, mohli jste se zakousnout do krásně vyuzených domácích klobás, čerstvého pečiva, nebo olíznout po nanuku z pravého ovoce atd. Zároveň tento festival nebyl pouze o průzkumné procházce od stánku ke stánku, ale vzhledem k tomu, že z pódia se ozývaly různé hudební styly, mezi lidmi skotačili kejklíři, nad hlavou jim metala kotrmelce provazochodkyně, o kus dál předváděl své řemeslo mistr kat a dráteník, zapomínal člověk až na to, že žije v 21. století a na chvíli měl dojem, že se ocitl opravdu na středověkém jarmarku. Nutno podotknout, že dle reakcí návštěvníků, regionálních producentů a pořadatelů se akce vydařila. Jednalo se o takovou první vlaštovku spolupráce MAS Region Kunětické hory, MAS Železnohorský region a Kulturního centra Pardubice, které se především postaralo o tak výborný program. Dále pak bychom rádi vyslovili dík Celostátní síti pro venkov, neboť její podpora taktéž významnou měrou přispěla k uskutečnění tohoto podniku. Největší dík však patří výrobcům a řemeslníkům, bez nichž by tuto akci nebylo možné uskutečnit.

Že je potřeba zamyslet se nad smyslem lokální ekonomiky, kde je naší až občanskou povinností v případě možnosti preferovat místní produkty, výrobky a služby,“ bylo příjemné slyšet jak na straně prezentujících se výrobců, tak především na straně návštěvníků z řad široké veřejnosti.

Již nyní se jistě můžeme těšit na pokračování podobných pozitivních akcí, jak v našich regionech, tak přímo v Pardubicích, abychom dali prostor k navazování přímých cest mezi lokálními producenty, místními poskytovateli služeb a lidmi, kteří nejsou lhostejní v místu, kde žijí. Je tedy jasné, že něco začíná!

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Partneři

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Partner

Partner

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.