Počet výrobců Kraje Pernštejnů překročil dvacítku

KRAJ PERNŠTEJNŮ  09. 11. 2016

Dne 7. listopadu 2016 se v Sezemicích sešla k zasedání 6. certifikační komise Kraje Pernštejnů. V komisi opět zasedli zástupci MAS (místních akčních skupin), delegáti města Pardubic a Asociace regionálních značek. Komise tentokrát hodnotila 4 nové žádosti a další 3 výrobci obhajovali své výrobky při recertifikaci.

img

Prvním žadatelem o certifikaci byl pardubický všeuměl, pan Aleš Kulhánek, který si nechal certifikovat své drátenické umění. Pan Kulhánek je známou osobností, jelikož formou workshopů předvádí stará řemesla na akcích po celé republice. V plejádě jeho záběru najdete kromě drátenictví i například ražbu mincí a mnohé další. Dále byly prezentovány výrobky společnosti SejraKus. Paní Macháčková, která firmu zastupovala, podala komisi obsáhlý výklad o výrobě pochoutek, jakými jsou korbáčky a jiné pařené a nakládané sýry. Komise se tak mohla rozplývat nad různými vůněmi kořenících směsí a sýrů, které výklad doprovázely a oči se všem jen motaly ze složitého procesu splétání korbáčkových copů a pomlázek. Třetím adeptem k certifikaci byl pan Dominik Láznička z Přelovic, který přinesl kuriozitu v podobě slunečnicového medu. Tento med je raritou, neboť se jedná o jednodruhovou pochoutku velmi specifické chuti. Posledním nováčkem při certifikaci byla společnost Madami, která se zabývá zpracováním ovoce. Na pultech obchodů poté může zákazník nalézt skleničky s logem Madami a v nich lahody jako sirupy, pečené čaje, ovoce nakládané v medu či alkoholu a mnohé další.

V rámci certifikace prodlužovali své působení tři veteráni sdružení v tomto region povznášejícím úsilí, a to Farma Apolenka ze Spojila se svými mléčnými výrobky, pan Václavík z Dolan s blahodárným výtažkem z hlívy ústřičné zvaným Imunoprevenc a manželé Pavlisovi s Kunětickou zmrzkou. Všechny tyto tři výrobce mohli potkat návštěvníci srpnového Festivalu chutí, vůní a řemesel na zámku v Pardubicích a každý mohl okusit výjimečnou exkluzivitu jejich výrobků. Není proto vůbec s podivem, že všichni noví výrobci žadatelé získali pečeť Kraje Pernštejnů a všichni tři matadoři jednoznačně obhájili kvalitu své práce.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Partneři

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Partner

Partner

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.