Značky opět po roce na veletrhu Regiontour v Brně

ARZ  16. 01. 2011

Na veletrhu turistických možností REGIONTOUR 2011 se představil systém regionálního značení v rámci ARZ a k vidění zde byly i výrobky se značkou.

img

Hlavními tématy mezinárodního veletrhu, který se uskutečnil v Brně ve dnech 13. až 16. ledna na výstavišti v Brně, byly gastronomie, lidová řemesla, folklór a církevní stavby. Součástí expozice agentury CzechTourism byl i stánek Asociace regionálních značek, o.s. (ARZ), která představila regionální značení místních produktů ve třinácti českých regionech. Některé z těchto regionů měly své zastoupení i v expozicích jednotlivých krajů. Měli jste tak příležitost ochutnat pivo a hořické trubičky se značkou PODKRKONOŠÍ regionální produkt®, nadchnout se perličkovými ozdobami z Krkonoš, podívat se na širokou škálu produkty z Orlických hor, své výrobky představili i držitelé certifikátu VYSOČINA regionální produkt® - pan Mudra kožené tašky, paní Malátová ruční výrobu paličkované krajky a pan Hupka dřevěné lidové hračky, ochutnat jste mohli i pivo Chotěboř a bítešské svatební koláčky. Z Olomouckého kraje pocházejí Loštické tvarůžkové moučníky se značkou HANÁ regionální produkt®, z plzeňského kraje pak železnorudské pivo a chodská keramika. Držitelem šumavské značky je také pan Poláček, který představil pohádkové a zážitkové regiony. Jedna z pohádkových postav se na chvíli zatoulala i na stánek ARZ. 

Pozornost návštěvníků vzbudil také jarmark řemeslníků, který byl novinkou letošního ročníku. V rámci tohoto jarmarku se představilo více jak třicet řemeslníků z osmi českých krajů, z nichž někteří byli držitelé regionální značky. Koupit jste si tak mohli dřevěné výrobky se značkou ŠUMAVA originální produkt®, perníčky, drátované výrobky a pštrosí produkty se značkou MORAVSKÝ KRAS regionální produkt® a dřevěné hračky se značkou HANÁ regionální produkt®.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Partneři

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Partner

Partner

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.