Jarní certifikační komise v Kraji Pernštejnů

KRAJ PERNŠTEJNŮ  04. 04. 2024

Umělecký řezbář Radek Kreizl z Chvojence na Pardubicku se stal dalším držitelem regionální značky Kraj Pernštejnů regionální produkt®. Aktuálně je tak již 32. držitelem této značky

O udělení značky rozhodla dne 3. 4. 2024 certifikační komise, scházející se pravidelně na jaře a na podzim. Pan Kreizl se řezbářství věnuje již od dětství, ve své tvorbě používá zejména lipové dřevo z lokálních zdrojů. Věnuje se sochařině, reliéfům i restaurování historického nábytku a soch a je zastáncem tradiční řezbařiny – bez použití motorových pil. Zároveň komise schválila obnovení certifikátu Agrodružstvu KLAS, fotografce Editě Bízové, bohdanečskému Rybničnímu hospodářství s.r.o., lokální moštárně Zdrcený jablko, perníkáři Pavlu Janošovi a malochovu hus na Statku Dolany.

Certifikační komise dále rozhodla o poskytnutí finančních příspěvků v rámci deštníkového projektu Kreativní vouchery pro Kraj Pernštejnů III. Kreativní vouchery pro Kraj Pernštejnů jsou deštníkovým projektem podporujícím spolupráci certifikovaných producentů KRAJE PERNŠTEJNŮ regionální produkt® s poskytovateli kreativních služeb z celého Pardubického kraje, tedy profesionálními tvůrci webů, fotografy, grafiky a dalšími. Účelem podpory je inovace jejich podnikání, a to prostřednictvím poskytnutí jednorázového finančního příspěvku na tuto spolupráci. V letošním roce byly podány žádosti o příspěvek na projekty v celkové hodnotě 363 396,24 Kč a mezi žadatele bude rozděleno celkem 220 000 Kč.

Mezi podpořenými žádostmi najdeme projekty na rekonstrukci zastaralých webových stránek, pořízení produktových fotografií a videí nebo reklamních předmětů. Celkem by mělo být podpořeno 12 lokálních producentů, kteří jsou držiteli regionální značky Kraj Pernštejnů, např. pardubická Nanukárna, perníkář Pavel Janoš, Zmrzlina z Kunětic, rábská keramická dílna Mozaika nebo tvůrkyně betonových šperků Hana Kylarová. Čas na realizaci svých projektů mají podpoření žadatelé do konce října.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Partneři

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Místní koordinátor

Partner

Partner

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

KRAJ PERNŠTEJNŮ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.