Navštivte novou drátenickou dílnu

KRKONOŠE  25. 08. 2009

KRKONOŠE - 1. září 2009 Jan a Táňa Procházkovi otevírají na Masarykové náměstí v Jilemnici, v zadním traktu trafiky, drátenickou dílnu a prodejnu drátenického zboží a výrobků s certifikátem „Krkonoše – originální produkt“. Je to první a jediná pro veřejnost otevřená kamenná drátenická dílna v České republice.

img

Mimo to se zde budou prodávat šikovné pomůcky pro ruční práce a lidová řemesla, např. tkalcovské stavy firmy Tomek, pomůcky pro paličkování, a pani Procházková zde zpřístupní svůj široký archiv střihů a předloh pro paličkování a háčkování.
Drátenická dílna a prodejna bude otevřena v  pondělí až pátek 7 – 17 hod. a v sobotu 7-11 hod. Dílna bude přístupná veřejnosti a budou v ní předváděny pro zájemce veškeré techniky drátování a bude možnost si tyto techniky vyzkoušet.

Nabízíme odrátované předměty a službu drátování. Drátujeme okrasné i užitné předměty, od hrnců až po kožené vazby knih. Používáme jak černé (vázací), tak měděné, nerezové nebo zinkované dráty všech průměrů. Každý výrobek je originální ruční práce za použití tradičních technik.

Od 1.ledna 2010 bude rozšířena činnost o provozování kurzů a školení v oblasti lidových řemesel. Přímo v provozovně v Jilemnici budou zajišťovány 1denní kurzy, vícedenní kurzy budou zajišťovány ve Vrchlabí v penzionu provozovaném firmou Parsch s.r.o.

„Jsme přesvědčeni o silném vztahu českých lidí k tradici a hezkým věcem. Z tzv. „krize“ se dostaneme pouze vlastní aktivitou a od státu chceme pouze to, aby nám nepřekážel a neškodil.“ Prohlašuje dráteník Jan Procházka.

Jan Procházka
Roztoky u Jilemnice 222
51231
tel. 602340151

www.dratenici.nebesa.cz

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Aktualizace webových stránek je spolufinancována z rozpočtu Královéhradeckého kraje

Aktualizace webových stránek je spolufinancována z rozpočtu Královéhradeckého kraje

Liberecký kraj sobě podporuje regionální producenty

Liberecký kraj sobě podporuje regionální producenty

Aktualizace webových stránek je spolufinancována z rozpočtu Libereckého kraje

Aktualizace webových stránek je spolufinancována z rozpočtu Libereckého kraje

KRKONOŠE originální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.