2. výzva k podávání žádostí o certifikaci

KRUŠNOHOŘÍ  03. 03. 2014

VÝZVA PRO REGIONÁLNÍ VÝROBCE k předkládání žádostí o udělení značky „KRUŠNOHOŘÍ regionální produkt®

MAS Sdružení Západní Krušnohoří jako koordinátor značky „KRUŠNOHOŘÍ regionální produkt®“ vyhlašuje 2. výzvu k předkládání žádostí o udělení značky „KRUŠNOHOŘÍ regionální produkt®“ . Značka patří do Asociace regionálních značek. Získaný certifikát platí na dva roky a opravňuje výrobce k užívání značky „KRUŠNOHOŘÍ regionální produkt®“ na všech certifikovaných produktech i propagačních materiálech.
Cílem značky je přispět k rozvoji místní ekonomiky a udržitelnému cestovnímu ruchu. Značka garantuje původ výrobku v regionu, kvalitu a šetrnost k životnímu prostředí. Uděluje se výrobkům, které mají v regionu dlouholetou tradici nebo jsou převážně z místních surovin.  Posuzuje se i podíl ruční práce, jedinečnost ve vztahu k regionu a výjimečné vlastnosti produktu. Výrobcům značka umožňuje větší propagaci jejich výrobků a otevírá nové možnosti prezentace a prodeje, např. na
regionálních trzích. Základním nástrojem propagace jsou společné webové stránky všech certifikovaných produktů www.regionalni-znacky.cz. Koordinátor značky dále propaguje certifikované výrobce na svých akcích, webových stránkách a vydáváním propagačních materiálů a katalogů.
Druhé kolo certifikace proběhne v dubnu 2014. Podrobné informace pro zájemce o udělení značky včetně žádostí o značku, zásad jejího udělování a užívání a certifikačních kritérií jsou k dispozici na http://www.maskaszk.cz/krusnohori-regionalni-produkt-/,  případně je možné žádost vyzvednout osobně nebo požádat o zaslání (mailem , tel. 724 960 964).  Vyplněná žádost včetně povinných příloh musí být doručena na naši adresu nejpozději do  5. dubna 2014.
K jednání Certifikační komise je nutné dodat i vzorky posuzovaných produktů (není-li to technicky možné, je potřeba s koordinátorem značky dohodnout jiný způsob prezentace a hodnocení). Osobní představení výrobků žadateli o značku je vítáno.
Zasedání Certifikační komise, která posuzuje udělení značky jednotlivým produktům, proběhne v polovině dubna 2014.

Věříme, že značka „KRUŠNOHOŘÍ regionální produkt®“ přispěje k propagaci a podpoře Vaší kvalitní práce a současně i k rozvoji našeho regionu. V případě jakýkoliv dotazů nás kontaktujte na uvedeném telefonním čísle či e-mailové adrese.

KRUŠNOHOŘÍ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.