První pracovní setkání k zavedení regionální značky v Kraji blanických rytířů

ARZ  03. 05. 2011

ZO ČSOP Vlašim iniciuje zavedení regionálního značení produktů na Podblanicku (v Kraji blanických rytířů) a to ve spolupráci s Asociací regionálních značek, o.s. (ARZ).

Srdečně Vás zveme na

Pracovní setkání o možnostech a přínosech zavedení regionální značky v Kraji blanických rytířů

9.6. 2011 od 17:30 h
Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim, Pláteníkova 264, Vlašim

Náplň pracovního setkání

ZO ČSOP Vlašim iniciuje zavedení regionálního značení produktů na Podblanicku (v Kraji blanických rytířů) a to ve spolupráci s Asociací regionálních značek, o.s. (ARZ).Tento počin navazuje na již probíhající regionální rozvojový program „Kraj blanických rytířů“.  Proto chceme vytvořit tým složený z místních producentů, prodejců, zástupců veřejné správy a důležitých organizací v regionu, který by naši regionální značku vytvářel a uděloval.

Zveme Vás tímto na první pracovní setkání, na kterém se od zástupců ARZ dozvíme důležité informace o tom, co by zavedení značky pro nás zúčastněné znamenalo. Na programu bude dále diskuze o vymezení regionu, podmínkách udělování značky, potenciálních držitelích značky, složení certifikační komise a dalších otázkách.

Co jsou to regionální značky?

Regionální značky představují stále využívanější nástroj k podpoře místní produkce řemeslných výrobků, potravin, zemědělských a přírodních produktů a v některých regionech i služeb v cestovním ruchu. Asociace regionálních značek, o.s. sdružuje v současné době již 15 regionů, které na základě společných pravidel udělují vlastní regionální značky. Jejichž cílem je zviditelnit pro domácí obyvatele i návštěvníky regionu produkty se zárukou místního původu a šetrné k životnímu prostředí, které navíc splňují podmínku jedinečnosti – ať už svým vztahem k tradici, podílem místních surovin, ruční práce, motivem či výjimečnými vlastnostmi.

ARZ nabízí vedle metodického vedení procesu udělování značek také jednotný vizuální styl a systém propagace značek i jejich nositelů a jednotlivých produktů.

Svou účast prosím předem potvrďte na níže uvedených kontaktech nebo přímo koordinátorce akce K. Červenkové (777 800 461, ).

Za ZO ČSOP Vlašim                                             
Ing. Pavel Pešout, předseda

Povánka ke stažení ZDE

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Olomoucký kraj

Olomoucký kraj

MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.