Podhostýnská keramika Mili

produkt

Dodává: Milena Pavlíková Hošťálková

Obec: Bystřice pod Hostýnem

Region: MORAVSKÁ BRÁNA

logo

Další fotografie:

Originální ručně vyráběná užitková i dekorativní keramika, točená na hrnčířském kruhu, modelovaná, tradiční přírodní vzhled dřeva. Vypalovaná na vysoké teploty, mrazuvzdorná, zvonivá a s láskou vyráběná keramika.

"Dílna vznikla v roce 2006, kdy jsem přemýšlela, co s nevyužitými prostory v domě. V tu dobu jsem se svými fenkami dělala canisterapii a také záchranářský a kynologický výcvik a hledala práci, která by se s chlupáči dala skloubit dohromady. Přišel nápad na vytvoření keramické dílny, která se stala zároveň s Bernskými salašnickými psíky mým posláním. Mám 5 Berňáčků, kteří mi v dílně pomáhají. Pokud mi spadne nářadí na zem, ihned mi ho některá fenka podá. Kynologie je mým velkým koníčkem a zároveň i relaxace po práci s hlínou.

Snažím se tvořit starodávnými technikami. Ruční zpracování hlíny, modelování, točení, veškerá tvorba ručně. Ouška na hrníčky a nádoby dle našich předků, táhnu také ručně. Výrobky přirozeně vysychají a veškerá práce je šetrná k životnímu prostředí."

Kontakt na výrobce:

Milena Pavlíková Hošťálková

Trávník 323
768 61 Bystřice pod Hostýnem
tel.: 731 453 460

http://www.keramikamili.cz/

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Olomoucký kraj

Olomoucký kraj

MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.