Partutovské domácí cukroví a Partutovická bramborová bábovka

produkt

Dodává: Zemědělské družstvo Partutovice

Obec: Partutovice

Region: MORAVSKÁ BRÁNA

logo

Další fotografie:

Cukroví
Domácí máslová trubička
Dortíček s mandlí
Linecké kytičky
Medovo žloutkové řezy
Ovocné košíčky
Ořechové mušle
Pařížské rozhlíčky
Rohlíčky polomáčené
Vanilkové rohlíčky

Výrobky: ořechová mušle, bílkové řezy s mokka krémem, slepované ořechové rohlíčky, vanilkové rohlíčky, ovocný košíček s pudingovým krémem, linecké kytičky, medovo žloutkové kostky, dortíčky s mandlí nebo vlašským ořechem, kokosové řezy, domácí máslová trubička, pařížské rohlíčky.

Naše zemědělské družstvo Partutovice je zaměřeno převážně na produkci kvalitního mléka z podhorské krajiny, na produkci sladovnického ječmene, potravinářského žita a pšenice, pěstují se zde kvalitní konzumní brambory, stejně jako vynikající bramborová sadba. Opomenout nelze naše dobré výsledky v pěstování trav na semeno, řepky a v živočišné výrobě pak úspěšný chov žíru skotu. Zemědělské družstvo Partutovice vzniklo v roce 1958 a předmětem jeho podnikání je mimo jiné činnosti i pekařství a cukrářství, které oficiálně provozujeme od dubna letošního roku. Představitelé družstva hledali uplatnění pro ženy, které přicházejí z mateřské dovolené a jejich původní pracovní místa byla zrušena. Výroba cukroví je na vesnici tradiční a spojení se zemědělskou výrobou se přímo nabízela.

Suroviny, které pro výrobu svého cukroví a bramborové bábovky, pochází z převážné části z místních produktů, nejsou-li z regionu, jedná se většinou o dochucovadla.

Při výrobě používáme tradiční postupy a výroba cukroví a bábovky je 100% ruční práce.

Cukroví je připravováno dle tradičních místních receptů, což dokládá například recept na vanilkové rohlíčky, který jsme převzali z Kuchařky československé hospodyně vydané Milotickým hospodářem v Miloticích nad Bečvou v roce 1922, která byla vypracována místními obyvatelkami dle receptů předků žijících v našem regionu (kopie doložena k žádosti).

Recept na bramborovou bábovku je vlastním receptem, jež vznikl díky tomu, že členové družstva chtěli využít plodinu, kterou již tradičně pěstují a ta byla také certifikována značkou MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt®.

Výrobky se pyšní nejen místními surovinami a tradičními regionálními recepty, ale i svými výjimečnými chuťovými vlastnostmi. Výrobky jsou vyrobeny z přírodních produktů a neobsahují žádné chemické přísady a emulgátory.  Cukroví i bábovka jsou křehké, jemné a ve většině trvanlivé výrobky, s vynikající vůní.

Kontakt na výrobce:

Zemědělské družstvo Partutovice

753 01 Partutovice 105
tel.: 777716719

http://www.zdpartutovice.cz

Jan Remeš

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Olomoucký kraj

Olomoucký kraj

MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.