BIO ovoce z Opatovic u Hranic

produkt

Dodává: Bohumil Kučera

Obec: Opatovice

Region: MORAVSKÁ BRÁNA

logo

Další fotografie:

Soukromě hospodařím v Opatovicích od roku 1996, na jednom z prvních ekologických sadů založených na Moravě pro produkci ovoce v BIO kvalitě.

Pěstuji jablka – odrůdy od nejranějších po pozdně zimní odrůdy, např. Vanda, Rosana, Bláhova reneta, Jonalord, dále slivoně, ořechy, černý jeřáb

Pro ekologické pěstování ovoce je typické používání odrůd ovocných stromů odolných vůči chorobám a škůdcům – staré místní nebo nové odolné odrůdy. Hnojím organickými hnojivy, kompostem a nepoužívá průmyslových hnojiv, pesticidů v ochraně před chorobami a škůdci. V případě potřeby používám biologické ochrany. Pečuie také o druhovou rozmanitost přírody, podporuji vytváření užitečných vztahů v sadu, jako vyvěšování budek pro ptactvo, zakládání květnatých porostů pro opylovače ovocných stromů, pro další hmyz a živočichy, stavím včelí úly v sadu a další). Sám si stromy roubuji a zkouším odrůdy nové, ale především se snažím vracet k odrůdám typickým pro tento region.

Péče o stromy i ovoce probíhá ručně. Velký problém bývá mrazivé počasí zjara – např. v roce 2012, kdy zmrzly květy. Ovoce sbírám postupně, jak dozrává.

Ovoce se tradičně pěstuje v našem regionu, pěstuji odrůdy, které se vždy v regionu pěstovali, ovoce vyniká bio kvalitou, vůní a vynikajícími chuťovými vlastnostmi.

Z dalších ovocných stromů mám vysázeny také hrušně, třešně, višně, slivoně a další včetně ořechů.

Kontakt na výrobce:

Bohumil Kučera

Adresa sídla

U rybníka 29
753 56 Opatovice
tel.: 731 215 595

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Olomoucký kraj

Olomoucký kraj

MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.