V regionu Moravské Kravařsko byli oceněni místní šikovní výrobci

MORAVSKÉ KRAVAŘSKO  17. 09. 2010

V úterý 14.9.2009 zasedala Certifikační komise značky „MORAVSKÉ KRAVAŘSKO regionální produkt®“ a při této příležitosti udělila dalším třem krásným souborům výrobků tuto regionální značku.

V úterý 14.9.2009 zasedala Certifikační komise značky „MORAVSKÉ KRAVAŘSKO regionální produkt®“ a při této příležitosti udělila dalším třem krásným souborům výrobků tuto regionální značku.

Certifikační komise se sešla v sídle regionálního koordinátora MAS Regionu Poodří v Bartošovicích na Moravě a hodnotila došlé žádosti o udělení značky „MORAVSKÉ KRAVAŘSKO regionální produkt®“. U všech výrobků komise zkoumala, zda-li splňují základní kritéria, mezi které patří místní původ, kvalita, šetrnost k životnímu prostředí a jedinečnost ve vztahu k regionu. Výrobky získávají certifikát na dva roky a pokud se zásadně nezmění jejich výroba, tak si mohou platnost znovu prodloužit. Na tomto zasedání komise byla udělena značka pěti novým výrobkům a u dvanácti výrobků byla značka po dvou letech obnovena.

Nově se staly držitelkami certifikátu tyto výrobkyně:

Květoslava Bartošová z Bílovce - Drátkovaná siligranová bižutérie a Ručně malované sklo

Alena Jermářová z Bílovce - Bižutérie z minerálů a skla a Ručně malované hedbáví a trička

Martina Hanáčková z Bartošovic na Moravě - Košíkářské výrobky

Certifikáty budou slavnostně předány dne 6.11.2010 v Bartošovicích v rámci „Podzimních pooderských rybářských slavností“.

Cílem značky je podpořit místní producenty a výrobce i zviditelnit region Moravské Kravařsko. Tento se rozkládá v krásné krajině podél řeky Odry. Výjimečná zachovalost údolní nivy Odry byla důvodem i k vyhlášení Poodří chráněnou krajinnou oblastí.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Spolufinancováno z finančních mechanismů EHP/Norska

Spolufinancováno z finančních mechanismů EHP/Norska

MORAVSKÉ KRAVAŘSKO regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.