Dekorační a užitkové předměty vyrobené technikou patchworku

produkt

Dodává: Lenka Dostálová

Obec: Petřvald 1

Region: MORAVSKÉ KRAVAŘSKO

logo

Další fotografie:

„Velmi mě baví tvořit, kombinovat tvary a hlavně barvy. Těší mě konkrétním lidem vyrobit na zakázku to, co si přejí," říká paní Lenka Dostálová.

Šití se věnuji již přes 20let, ale už jako malá jsem si ráda sešívala z různých kousků látek oblečení pro panenky. Technika patchworku mě zajímala vždy, a na popud známé jsem před dvěma lety absolvovala první kurz. Po tomto kurzu následoval další a další, a musím říci, že technika patchworku mě naprosto uchvátila. I dnes kurzy stále navštěvuji a scházím se s lidmi, kteří se patchworku rovněž věnují. Díky tomu získávám neustále nové informace o různých technikách patchworku a stále se zdokonaluji.  

Patchwork je tradiční historická technika zpracování textilu. Základem je řezání, následné skládání a sešívání kousků barevně sladěných látek do různých vzorů. Původně sloužila k využití zbytků látek. Touto technikou mohou být vyráběny různé ubrusy, polštáře, deky, části oděvů, tašky, obaly na knihy, případně upomínkové předměty jako jsou záložky do knih, obaly na mobil apod. Jedná se o velice pracnou techniku, proto se v současnosti k výrobě nepoužívá nekvalitní materiál.

 

Kontakt na výrobce:

Lenka Dostálová

Petřvald 250
742 60 Petřvald 1
tel.: 606 318 610

http://lenawork.weebly.com/

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Spolufinancováno z finančních mechanismů EHP/Norska

Spolufinancováno z finančních mechanismů EHP/Norska

MORAVSKÉ KRAVAŘSKO regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.