ARZ členem Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

ARZ  03. 07. 2017

Na konci dubna 2017 se Asociace regionálních značek stala řádným členem Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. AMSP je již od roku 2001 hlavním reprezentantem nejširšího podnikatelského segmentu v ČR, vedle legislativy, exportu, inovací, vzdělávání a financování malých a středních podniků se zaměřuje na rodinné firmy, řemeslníky, začínající podnikatele a lokální producenty.

img

Nově navázaná spolupráce má už i praktické výstupy – v červnu uspořádala AMSP ve spolupráci s ARZ dva workshopy pro zástupce rodinných firem, na nichž měli možnost analyzovat problémy, s nimiž se rodinné firmy potýkají, zejména ve fázi zapojování dalších generací.

Workshopy proběhly v Kutné Hoře (hotel U Kata) a na Levandulovém statku v Bezděkově. V rámci několikahodinové řízené diskuse měli účastníci workshopu možnost sdílet své zkušenosti – z pohledu generace zakladatelů i nástupců.
Podrobně rozebírali problémy, které mohou nastat při novém nastavování kompetencí i v důsledku dělení majetku či jiného přístupu dalších generací. Shodli se však, že přes veškerá úskalí stojí za to rodinné firmy držet a dále rozvíjet.

Díky členství v AMSP mohou koordinátoři regionálních značek i držitelé certifikátů spolupracovat i na dalších projektech AMSP.

MORAVSKÝ KRAS regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.