Umíme si pomáhat

Řemeslníci a malí farmáři, kteří většinu své produkce prodávají na trzích a jarmarcích, byli jednou ze skupin, na něž jarní zastavení ekonomiky a veřejného života dopadlo nejtíživěji. Po léta zavedený cyklus - vyrobit, sbalit, odjet na akci, postavit stánek, vyložit zboží, prodávat, sbalit, ... se najednou zastavil.

img

K některým si zákazníci našli cestu přímo, ale je stále mnoho těch, kteří s obavou sledují vývoj situace a váhají, jestli živnost úplně nezrušit. Přitom právě rukodělné výrobky prodávané samotnými tvůrci dodávají nezaměnitelný kolorit každé veřejné akci. Jsou živoucím důkazem, že lidský um ještě nezmizel a nákup u stánku s originálními výrobky je hned několikanásobným zážitkem.

Mít možnost vybírat z kvalitního zboží, nechat si poradit od samotného tvůrce a často i vyslechnout jeho příběh, to je zkušenost, kterou v supermarketu nezažijete. V současné době, kdy jde skoro všechno virtuálně a online, je stále důležitější neztratit kontakt s realitou a vnímat skutečnou hodnotu věcí, která zdaleka není vyčíslena jenom penězi.

Ač nikdo neví, jak se bude dále vyvíjet epidemiologická situace a s ní související preventivní opatření, věříme, že naše náměstí a návsi budou i nadále alespoň čas od času ožívat podobně jako za času našich pradědů. A že si budeme moci dopřát luxus čerstvé zeleniny a ovoce i řemeslných výrobků přímo od výrobce.

Asociace regionálních značek pomáhá už více než patnáct let zviditelňovat kvalitní produkty s garantovaným původem z konkrétního regionu. V portfoliu více než třiceti regionálních značek (kromě 27 aktuálně zařazených do asociace počítáme i další partnerské), je hodně přes tisíc certifikovaných producentů. Řada z nich je připravena obohatit právě váš trh nebo slavnost.

Pořádáte trhy, jarmarky, slavnosti? Pozvěte certifikované regionální výrobce!

Je to snadné:
Akci zaregistrujete na https://1url.cz/@trhovnik 
a my o ní budeme informovat certifikované dodavatele kvalitních produktů s garantovaným původem. Akci budeme také rádi propagovat na našich webových stránkách a sociálních sítích.

V případě zájmu vytipujeme ty, které hledáte, a pomůžeme vám s organizací akce.

Na spolupráci se těší národní kancelář Asociace regionálních značek.

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.