EXPERIENCE KAKHETI – Zažijte Kachetii

V pátek 25. února 2022 se slavnostně završil roční projekt podpořený z Visegradského fondu, jehož prostřednictvím mohla Asociace regionálních značek sdílet své zkušenosti při tvorbě první regionální značky v Gruzii.

img

V pátek 25. února 2022 se slavnostně završil roční projekt podpořený z Visegradského fondu, jehož prostřednictvím mohla Asociace regionálních značek sdílet své zkušenosti při tvorbě první regionální značky v Gruzii.

Celodenní konferencí, která vyvrcholila předáním prvních certifikátů nové značky a prodejní prezentací oceněných produktů, se naplnil záměr, na kterém spolupracovaly tři organizace ze zemí V4 - RRA Pezinok-SenecEvropské uskupení územní spolupráce Rába-Dunaj-Váh, a naše Asociace regionálních značek, a na gruzínské straně Slovensko-gruzínská obchodní komora a Kachetinská regionální rozvojová nadace.

Do tvorby značky bylo zapojeno i všech 8 větších měst v regionu, závěrečné konference se účastnili také zástupci ambasád Slovenska, Maďarska i Česka.

Značka ZAŽIJTE KACHETII spojuje všechny důležité symboly Kachetie, úrodného údolí mezi vysokými horami, tedy vrcholky Kavkazu i pole, sady a vinice v údolí. To vše se nabízí v otevřené kvevri – kameninové nádobě, v níž se v Kachetii vyrábělo první víno už v 6. století před naším letopočtem, a tato tradiční metoda je živá dodnes.

V prvním kole certifikace bylo oceněno 19 producentů, jejichž výrobky i osobní příběhy můžete obdivovat v elektronicky vydaném Katalogu značky Experience Kakheti (byl zpracován v angličtině i gruzínštině). Je mezi nimi – jak jinak – několik rodinných vinařství, výrobci medu, sýra a tradičních sladkostí, zpracovatelé vlny, ale také výrobce hedvábí nebo klub 60+, v němž se seniorky učí technice quiltování. 

A nechybí ani další ikona gruzínské lidové kultury a historie – tradiční tance, které se na prezentaci předvedly v podání dětského souboru.

Všem certifikovaným výrobcům blahopřejeme a doufáme, že značka pomůže nejen jejich podnikání, ale také udržitelnému rozvoji krásné Kachetie. Současně doufáme, že jejich příklad budou brzy následovat další regiony v Gruzii, úžasné zemi, kde se tradice a nádherná příroda pozoruhodně doplňuje s národní hrdostí i kreativitou.

Na ukázku přikládáme několik fotografií z předávání certifikátů a prodejní výstavy oceněných produktů. Celé fotoalbum si můžete prohlédnout zde.

Vyberte si region

mapa regionů

Kam dál

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Smartemailing

Smartemailing
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.