Značka ZÁPRAŽÍ originální produkt® má prvních osm držitelů

ARZ  23. 06. 2012

Dne 13. června 2012 poprvé zasedala certifikační komise, aby posoudila žádosti o udělení značky ZÁPRAŽÍ originální produkt®. Novou značku získaly keramické výrobky, textilní doplňky, šperky, perníky i káva.

img

Značka, kterou koordinuje Místní akční skupina Říčansko, je udělována potravinářským, řemeslným, přírodním a zemědělským produktům, které vznikají na území působnosti MAS.

Certifikační komise složená ze zástupců výrobců, poskytovatelů služeb, neziskových organizací a veřejné správy udělila značku ZÁPRAŽÍ originální produkt® celkem skupinám produktů:

Kabelky, textilní doplňky – Marcela Graclíková
Káva Říčanského podhradí – Petr Vlasák, Primocoffee, s.r.o.
Dekorační perníky – Radmila Bělinová
Autorské cínované šperky s přírodními kameny – Anna Demartini
Turkovická keramika – Irena Pudíková
Šperky z polymerové hmoty a přírodních materiálů – Petra Nemravová
Ručně malované oděvní doplňky z hedvábí – Miroslava Jeníčková

Zvláštníí postavení mají Keramické formy na pečení Michala Kalfuse, které měly po dva roky právo užívat značku POLABÍ regionální produkt®. Po vzniku značky ZÁPRAŽÍ bylo však území v okolí Říčan na základě dohody koordinátorů obou značek převedeno pod ZÁPRAŽÍ, proto se Michal Kalfus zařadil mezi držitele této nové značky.

Všechny žádosti byly posouzeny z hlediska délky tradice, podílu místních surovin, ruční či duševní práce, specifičnosti pro region a výjimečných vlastností produktu.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Financováno z Programu obnovy venkova Královéhradeckého kraje

Financováno z Programu obnovy venkova Královéhradeckého kraje

ORLICKÉ HORY originální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.