Kubištovy hořické trubičky

produkt

Dostawca: Jana Kubištová - JANKA

Gmina: Hořice

Region: PODKRKONOŠÍ

logo

Więcej zdjęć:

Firma Jana Kubištová – JANKA byla založena v srpnu 1989 Janou a Jiřím Kubištovými, kteří v tomto roce zahájili malovýrobu hořických trubiček v domácích podmínkách. Dnes mají moderní provozovnu otevřenou sedm dnů v týdnu, přímo u silnice Hradec Králové – Jičín, proto kdykoliv pojedete okolo, zastavte se a ochutnejte Kubištovy Hořické trubičky.

Kubištovy hořické trubičky
Bezmála dvě století se v Hořicích traduje výroba sladkých oplatkových trubiček. Rodinná pověst praví, že
tajemství jejich výroby svěřil kuchař císaře Napoleona hořické sousedce paní Líčkové. Cílevědomou a trpělivou prací místních obyvatel se stala tato oblíbená cukrovinka tradiční specialitou pevně spjatou s městem Hořice. Dnes jsou výrobní postupy včetně hygienických požadavků platných pro výrobu potravin pravidelně kontrolovány Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí, na základě jejího kladného stanoviska je potvrzena pravost a kvalita tohoto výrobku, včetně jednotlivých fází produkce.

Oplatkové hořické trubičky s charakteristickou sladkou chutí a jedinečnou vůní se staly pojmem, který se za léta výroby vryl do podvědomí spotřebitelů. Základem je upečená křehká oplatka sypaná cukrem a ručně stočená. Dále se tato trubička plní rozmanitými náplněmi a polévá čokoládou.

 

Tisková zpráva
24.1.2014, Hořice
Neférová kritika Hořických trubiček - vyjádření firmy JANA KUBIŠTOVÁ – JANKA

Společnost JANA KUBIŠTOVÁ - JANKA , cítí povinnost se vyjádřit k současné kritice výroby těchto tradičních cukrovinek, která vznikla medializací výsledku hodnocení časopisu dTest. Časopis dTest u několika výrobků Hořických trubiček různých výrobců zjistil vyšší obsah transmastných kyselin. Mezi těmito firmami byla zmíněna i společnost JANA KUBIŠTOVÁ – JANKA.
Společnost JANKA mrzí výsledek testu, neboť se dlouhodbě snaží o nejvyšší kvalitu svých výrobků. Při výrobě používá společnost kvalitní italské rostlinné tuky s veškerou certifikací. Výrobce tuků uvádí, že obsah transmastných kyselin je v rámci všech platných norem. Je zřejmé, že tato hranice byla překročena, a společnost JANKA neprodleně zahájí jednání se svým dodavatelem tuků tak, aby došlo k nápravě. Výrobní postupy včetně hygienických požadavků platných pro výrobu potravin jsou pravidelně kontrolovány Českou zemědělskou a potravinářskou inspekcí a audity nadnárodních řetězců, kterým dodává své výrobky. Sama společnost JANKA v roce 2011 iniciovala, v rámci Sdružení výrobců Hořických trubiček, u Evropcké komise změnu specifikace, kde požaduje používání neztužených tuků pro výrobu těchto tradičních cukrovinek. Tato žádost bohužel nebyla dodnes vyřešena. JANA KUBIŠTOVÁ - JANKA s.r.o. – tradiční rodinná česká firma Firma Jana Kubištová - JANKA byla založena v červnu 1989 manželi Janou a Jiřím Kubištovými. V tomto roce jsme zahájili malovýrobu hořických trubiček v domácích podmínkách. Jak se zvyšovala poptávka a odbyt, rostly i naše potřeby na výrobní prostory a tak jsme se přes pronájmy provozoven dostaly až k dnes vlastní velké a moderní provozovně, kterou jsme postavili v Hořicích v roce 2003 a která splňuje veškeré požadavky Evropské Unie

Kontak pro média:
Miroslav Ouzký, obchod@horicketrubicky.eu, 608 155 112

Skontaktować się z producentem:

Jana Kubištová - JANKA

Klicperova 2171
508 01 Hořice
tel.: +420 603 544 315

http://www.horicketrubicky.eu

Dis. Miroslav Ouzký

zástupce firmy
telefon: +420 603 544 315
telefon: +420 493 699 124

Punkty sprzedaży:

Wybierz region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.