Uzeniny, pečivo, keramika anebo brikety, to jsou nové výrobky s certifikátem POLABÍ

POLABÍ  10. 10. 2013

Polabí má další certifikované výrobky.

img

S blížícím se podzimem uzavřela komise značky POLABÍ regionální produkt, jubilejní 10. kolo certifikace místních výrobků. Rozhodování ani tentokrát nebylo jednoduché, nakonec se však komise usnesla na udělení certifikátu všem žadatelům. Do skupiny výrobků se značkou POLABÍ regionální produkt také nyní patří:

Hana Hrabalová, Dekorační předměty z Peček

Věnečky z falešného patchworku, vpichovaný patchwork, květinové zápichy, dekorační závěsy na okna, velikonoční a vánoční dekorace.

Antanina Liakhnovich, Lhotecké textilní výrobky

Textilní panenky, zvířátka, ubrusy, taštičky, pouzdra na telefon, doplňky.

PK ham, spol. s r.o., Polabské uzeniny

Uzenářské a masné výrobky.

Domov Buda – poskytovatel sociálních služeb, Keramika z Bud

Dárková keramika: keramické hrníčky, misky, talířky, zvonečky, ozdobné dlaždice, drobné zápichy, zvonkohry, konvice, aromalampy, tematické figurky, vázičky, květináče, sluníčka, drobná dekorativní keramika.

Josef Bulant, Kozlova zahrádka letitá tradice z Dobřichova

Sortiment ovoce a zeleniny. Zelenina: česnek, cibule, okurky, rajčata, paprika. Ovoce: broskve, meruňky, jahody, švestky, ryngle. Firemní slogan „Česnek, švestky, broskve, jahody, vitamíny co Vás postaví na nohy“.

Mgr. Miroslava Šinkorová, Keramika z Kostomlat

Užitková keramika: hrnky, konvice, nádoby na kvašenou zeleninu, medáky. Dekorativní keramika: lampy, vázy.

Obec Radim, Radimské brikety

Levné ekologické dřevěné brikety ze štěpek a dřevních pilin bez použití přísad. Pro svoji vysokou výhřevnost mohou být spalovány pouze v krbech, kamnech a kotlích určených k tomu výrobcem. Vyznačují se vyšší výhřevností než hnědé uhlí.

Pekárna Žalud, s.r.o., Pekařské, cukrářské a lahůdkářské výrobky od Žaludů

Sortiment slaných, sladkých a lahůdkářských produkt.

Současně komise schválila prodloužení certifikátu uchazečům:

*Blažek Glass, s.r.o. - Ručně dekorované sklo *Jiří Novák, Školky Kalvoda - Ovocné stromky a růže *Asociace malířek a malířů kraslic ČR - Kraslice zdobené jezerní sítinou *Zuzana Tilajcsiková - Košíkářské výrobky

Prodej certifikovaných výrobků:

Budete-li si chtít zakoupit výrobky zhotovené ve Vašem regionu, navštivte místa označená samolepkou „Prodej originálních výrobků z Polabí“, které nabízí produkty certifikované značku kvality POLABÍ regionální produkt.

Prodejní místa naleznete na těchto místech Lesní ateliéru Kuba v Kersku, Městské informační centru v Sadské, Městská knihovna Svatopluka Čecha v Pečkách, Turistické informační centrum v Kouřimi, kancelář MAS Podlipansko v Pečkách a Informačním centru města Nymburk.

Výrobky si můžete zakoupit jako hodnotný dárek pro někoho blízkého, památku na návštěvu našeho region či jako podporu místních výrobců.

Další kolo certifikace proběhne na jaře roku 2014, zájemci o značku POLABÍ se však mohou hlásit již nyní. Informace Vám poskytne Iveta Minaříková +420 721 170 352 nebo vandrovani@podlipansko.cz.

Další informace naleznete na www.mas.podlipansko.cz/index.php/v-realizaci/polabi-regionalni-produkt a také na www.regionalni-znacky.cz/polabi

Děkujeme všem partnerům projektu:

Asociací regionálních značek, KÚ Středočeského kraje, MAS Vyhlídky, MAS Zálabí, MAS Mezilesí, MAS Svatojiřský les, Zlatý pruh Polabí, Region Pošembeří, Agrární komora a Ovocnářská unie.

Za MAS Podlipansko Iveta Minaříková

Pečky dne 7. 10. 2013

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

POLABÍ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.