Čerstvě pražená káva

produkt

Dodává: Pražírna kávy Poděbrady

Obec: Roudnice nad Labem

Region: POLABÍ

logo

Další fotografie:

Naše kávy pravidelně dovážíme v zeleném zrnu ze zahraničí a pražíme je vždy čerstvé. Preferujeme tzv. severský způsob pražení, výsledná káva je světlejší a zachovává si svou původní chuť a vůni. Díky tomu lze v šálku rozlišit například aroma citrusů, čokolády nebo květin. Všechny kávy jsou stoprocentní Arabica. U výběrových káv vždy známe přesné místo, případně i farmáře, kde byla káva vypěstována a zpracována.
Kávy vybíráme pravidelně takzvaným cuppingem, tedy řízenou ochutnávkou více druhů káv. Vždy objednáváme pouze kávy z aktuálních sklizní, proto u nás nenajdete stejnou kávu po celý rok. Tím reflektujeme skutečnost, že káva je ovoce a její chuť se může s každou sklizní a lokalitou měnit. Máme v nabídce kávy z Jižní Ameriky i Afriky, nově se začíná prosazovat v kvalitní kávě také jižní Asie.
Kávu pražíme na pražičce Giesen, která patří ke světové špičce. Pražičku máme přímo v Poděbradech
a proces pražení kávy vám můžeme u nás v espresso baru představit, i když zrovna nepražíme.
Postupným vývojem jsme vytvořili dvě řady káv. AmáresCoffee je určena pro zákazníky, kteří preferují sladší tóny a nižší aciditu káv, a vyznačuje se i velmi příznivým poměrem ceny a kvality. Tato káva je vhodná na domácí espresso, mocca konvičku, frenchpress a další způsoby domácí přípravy kávy. Řada FirstCrackCoffee je pak naší značkouvýběrové kávy s tou nejvyšší kvalitou. Oblíbili si ji především nároční kávomilové, vhodná je i na moderní „alternativní“ přípravy kávy jako je káva filtrovaná, tzv. drip.  
Pokud zavítáte do našeho espresso baru v Poděbradech, vždy si s vámi rádi o kávě popovídáme. Můžeme vám připravit kávu a kávové nápoje u nás nebo s sebou, doporučíme vám vhodnou zrnkovou kávu a kávové příslušenství pro její přípravu. Každý den měníme nabídku kávy na mlýnku, proto u nás bude espresso každý den trochu jiné a vždy zajímavé, abyste se k nám mohli každý den vrátit a ochutnat další chutě kávy. Protože káva má, podobně jako třeba víno, tisíc chutí a vůní!

Kontakt na výrobce:

Pražírna kávy Poděbrady

sídlo firmy

Karla Jeřábka 1099
413 01 Roudnice nad Labem
https://www.kavapodebrady.eu/

provozovna

Husova 24/11
290 01 Poděbrady

Václav Mareš

majitel firmy
telefon: 732 287 525

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

POLABÍ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.