Výběrová káva NATURPARK 12

produkt

Dodává: Revenium, z.s.

Obec: Kokořín

Region: POLABÍ

logo

Další fotografie:

Káva může chutnat i pomáhat. Tak jako Naturpark 12

Myšlenka spojit nějak podporu zaměstnávání zdravotně postižených s výběrovou kávou se zrodila, když se okolo spolku Revenium potkala stejně naladěná skupinka milovníků černého nápoje. Založením Naturparku 12 se propojily cíle Revenia pomáhat lidem se zdravotním omezením zpátky do života a měnit některé zažité stereotypy, které se jich týkají, se snem přiblížit do regionu kvalitní kávu.

Prostory na pražení jsme získali přímo v obci Kokořín, ve stínu známého hradu. Tady se pod dohledem zkušeného hlavního pražiče Sabri Elogeliho zpracovávají pečlivě vybraná zrna z celého světa na voňavou pochoutku. Kompletní logistické zázemí pak máme v Mělníku, kde se o kávu starají převážně zaměstnanci s nějakými zdravotními trampotami. 

A proč právě tady? Protože tady jsme doma. Máme rádi zdejší přírodu, a tak jsme ji spojili i s naší kávou - na etiketách se objevují zvířata, rostliny a dokonce i neživé prvky z chráněné krajinné oblasti Kokořínska. Na náš region jsme hrdí, proto máme radost, že můžeme nést označení POLABÍ regionální produkt.

Kávu vybíráme tak, abychom měli různorodou nabídku chutí a odrůd. Zároveň nás zajímá, kdo a co za ní stojí, v jakém prostředí vyrostla a jaké jsou příběhy farmářů nebo zpracovatelů. Jde nám o kvalitní zrna a o to, aby lidé pili naši kávu proto, že jim chutná, bez ohledu na sociální rozměr, který se s pražírnou pojí.

Kávu Naturpark 12 můžete ochutnat v kavárnách po celém Česku a pro ty, kdo si ji raději objednají domů, máme e-shop www.naturpark12.cz/obchod. Dodáváme i firmám v rámci náhradního plnění, takže se může stát, že ji ochutnáte třeba na pracovní schůzce. Kavárny i kanceláře pomůžeme vybavit kvalitními kávovary a příslušenstvím. A s naším kávovým barem umíme zajistit kávový catering na jakékoliv akci, od festivalu přes městské slavnosti až po svatbu.

Kontakt na výrobce:

Revenium, z.s.

Provozovna

Kokořín 12
277 23 Kokořín

https://revenium.cz

Sídlo

Špitálka 91/23
602 00 Brno

Lenka Brožková

telefon: 739 229 956

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

POLABÍ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.