Vína z klučovských vinic

produkt

Dodává: Vinařství Klučov

Obec: Klučov

Region: POLABÍ

logo

Další fotografie:

Vinařství Klučov je rodinné vinařství, navazující na dlouholetou tradici.

Středočeská vesnička Klučov se nachází cca 30 km východně od Prahy. Víno se zde pěstovalo už za vlády Karla IV. a mělo velký ohlas na stolech českých i rakouských panovníků. V 18 stol. však v Klučově vinice zanikají. Manželé Šinkovi zde vinohrady obnovili v roce 2016 a v současné době hospodaří na cca 6ha vinic. Ve vinici hospodaří ekologicky a hrozny zpracovávají bez použití chemie. Proto se mohou na dně lahve objevit malé krystalky, tzv. vinný kámen, který není na závadu vína, naopak je důkazem šetrného zpracování.

Označení „panenské“ mají vína z keře, který rodil ve 3. roce po výsadbě. Vinařství Klučov produkuje mladá vína, zaměřená na kvalitu. Pěstují se zde jak klasické tak resistentní odrůdy tzv. PIWI – odolné proti plísním a mrazu.

Pořádáme řízené degustace v našem sklepě v Klučově. Víno můžete koupit a ochutnat v našem sklípku v Klučově každou středu a pátek odpoledne, nebo v naší prodejně v Kolíně. Od dubna do října je otevřen (ne)vinný stánek přímo ve vinici.

Máme ubytování pro cca 30 osob.

Vína můžete objednat i přes náš e-shop s dopravou po okolí zdarma.

Více info na www.vinarstviklucov.cz nebo na FB www.facebook.com/vinarstviklucov.cz

Kontakt na výrobce:

Vinařství Klučov

282 01 Klučov 211
tel.: 608 870 927

https://www.vinarstviklucov.cz

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

POLABÍ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.