Kočka z Kerska

produkt

Dodává: Bronislav Kuba

Obec: Hradištko – Kersko

Region: POLABÍ

logo

Další fotografie:

Spisovatel Bohumil Hrabal, který v Kersku žil a psal své knihy, miloval kočky. Měl jich kolem sebe vždy plno. Když vystupoval na autobusové zastávce v Kersku, v těsné blízkosti své chaty, cestou k domovu jej kočky doprovázely. Věděly totiž, že pán přivezl v batohu něco dobrého. Spojení tohoto místa s kočkami se stalo legendárním.

Keramické kočky z Lesního ateliéru Kuba v Kersku jsou vyrobeny z různobarevných šamotových hlín. Jednotlivé komponenty jsou vytočeny na hrnčířském kruhu, následuje lepení a modelování. Po dokonalém vysušení projde výrobek přežahem, poté je namočen do oxidu železa a barevně doglazován. Druhý, ostrý výpal dodá keramice konečný vzhled. Keramický ateliér nabízí i další výrobky vytvořené další technikou - od jarních tulipánů, zajíců, oveček, přes letní modely klaunů a různých lesních skřítků, dále pak podzimní jablka, hrušky a sovy, až po zimní čerty, anděly, betlémy a jinou vánoční keramiku.

 

Reportáž pořadu Toulavá kamera v České televizi:

 

Kontakt na výrobce:

Bronislav Kuba

Kersko 660
289 12 Hradištko – Kersko
tel.: +420 325 598 122

http://www.lesniatelierkuba.cz

Prodejní místa:

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

POLABÍ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.