Drobná dekorativní keramika

produkt

Dodává: Matěj Hnátek

Obec: Klášterní Skalice

Region: POLABÍ

logo

Další fotografie:

V malé domácí dílně vyráběné vykrajované zvířecí a rostlinné motivy, které lze kompletovat do závěsů, dále keramické hračky, svícny, betlémy a další výrobky jsou ručně vyráběny většinou z plátů, ze kterých jsou vykrajovány různé tvary, následně zdobeny, případně glazovány a vypalovány.

Většina dekoračních předmětů vychází z přírodních motivů – slunce, rostliny, zvířata, případně lidových tradic a zvyklostí. Výraznou částí sortimentu jsou drobné závěsné ozdoby vhodné k vánoční, velikonoční i trvalé dekoraci, tedy asi 200 typů v různých provedeních (různé druhy a barvy hlíny, zdobení, typy a barvy glazování). Z jednotlivých komponent se sestavují závěsné zvonkohry, které lze sestavit i na přání zákazníka.

Další významnou skupinu tvoří drobné funkční hračky – houpací koně, jezdící zvířátka a vláčky. Rostlinné motivy jsou věrně využívány i při výrobě obrázků – dekoračních kachlů.

K vánočním dekoracím patří především adventní svícny, betlémy, zvonky, zvonkohry s vánočními motivy atd. Část keramiky je doplněná drátováním.

Kontakt na výrobce:

Matěj Hnátek

Klášterní Skalice 39
281 63 Kostelec nad Černými Lesy
tel.: + 420 723 399 611

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

POLABÍ regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.