Cesta za modrou chryzantémou

produkt

Provozuje: Za záchranu kostela sv.Jiljí, o.s.

Obec: Lubenec

Region: POOHŘÍ

logo

Zážitek cesta za modrou chryzantémou se skládá z návštěvy vitrážového muzea v kostele sv.Jiljí, Vochlické rozhledny a Stezky zářivky.

 Kostel je unikátní venkovská gotika. V kostele byly provedeny archeologické vykopávky, byla objevena hrobka Strojetických ze Strojetic a slovanské pohřebiště. Kostel dnes připravuje unikátní vitážové muzeum a v podkroví regionální muzeum.

Vochlická rozhledna - nachází se nad kostelem sv.Jiljí. Během turistické sezony se vydávají klíče od rozhledny každou sobotu a neděli od 13 do 16 hodin. Ve všední dny si klíče mohou turisté vyzvednout ve vitrážové dílně v Lubenci.

Stezka zářivka - turistická stezka, která vede z Blatna přes Lubenec do Libyně. Končí u kostela sv.Jiljí, kde je vysvětlující expozice k tématu hlubinného úložiště. Stezka vznikla jako vtip  na vybudování hlubinného úložiště radioaktivního odpadu u Lubence. Turista si podle mapy může projít místa, která by za pár let mohla být zapovězená.  Může si prohlédnout místo divokých kosatců, místo kde žijí vzácní mloci či se pokochat z vyhlídky Bílý kříž. Mapu si turisté mohou vyzvednout ve vitrážové dílně v lubenci nebo v kostele sv.Jiljí v Libyni.

Kontakt na provozovatele:

Za záchranu kostela sv.Jiljí, o.s.

Chýšská 109
439 083 Lubenec
tel.: 603 818 185

http://www.vitraz.skloart.cz/kostel-sv-jilji

Jitka Kantová

jednatelka
telefon: 603 818 185

Návštěvní kniha:

Tento zážitek zatím nikdo nehodnotil.

Vložit hodnocení

Zpráva může obsahovat maximalně 1000 znaků. Zbývá 1000 znaků.

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.