Certifikované služby v cestovním ruchu nově také v Jeseníkách a na Prácheňsku

ARZ  01. 12. 2011

Ke 32 certifikovaným zařízením na Šumavě tak přibyla horská chata a wellness hotel z Jeseníků a osm různorodých zařízení z Prácheňska.

img

Na konci listopadu zasedly v sídlech koordinátorů značek JESENÍKY originální produkt® a PRÁCHEŇSKO regionální produkt® poprvé komise pro certifikaci ubytovacích a stravovacích služeb. Značku s jesenickým zvonečkem tak jako první získala Severomoravská chata, která v nejvýchodnějším výběžku Jeseníků v nadmořské výšce 851 m nabízí kapacitu 100 míst pro rodinnou i skupinovou rekreaci a restauraci s domácí kuchyní a celoročním provozem. Relax centrum Kolštejn najdete kousek od Ramzovského sedla v unikátním prostředí historického městečka Branná, kde poskytuje služby wellness hotelu s ojedinělým programem vitálního světa i turistický hotel pro rodiny s dětmi. 

Značku se stylizovaným hradem Prácheň udělují na téměř opačném konci republiky a zatím ji získalo osm ubytovacích a stravovacích zařízení. Poblíž města růží Blatné, v klidu lesní samoty u Myštic na vás čeká rodinný penzion Mlýn Kostřata. Vedle jedno až čtyřlůžkových pokojů se sociálním zařízením nabízí i plnou penzi podle přání hostů a multifunkční místnost využitelnou třeba jako tělocvična. Neopakovatelnou atmosféru slibuje nedaleké ubytování v historické budově jihočeského statku Drtina u obce Kožlí. Soukromí pro nerušenou rodinnou dovolenou poskytuje apartmán U Čarků v Čížové nedaleko Písku, především skupiny využijí pro letní pobyty služby rekreačního zařízení Nová Louka v Albrechticích nad Vltavou, kdežto Penzion u Sv. Anny v Protivíně poskytuje celoroční individuální relaxační péči i méně pohyblivým návštěvníkům. A na závěr tři tipy pro labužníky - pojedete-li přes Albrechtice nad Vltavou, zastavte se na tradiční českou kuchyni v Bufetu Miláček. Ve Strakonicích si na Lovecké baště přijdou na své milovníci zvěřiny a na hovězí steak z vlastní farmy prostě musíte do hospody U starýho kance v Hoslovicích, kde je k dispozici i ubytování v penzionu a projížďky na koni, rybaření ve vlastním rybníčku nebo domácí zabijačka, to vše v těsném sousedství historického Hoslovického mlýna.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Tradiční výrobek SLOVÁCKA®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.