Značky opět po roce na veletrhu Regiontour v Brně

ARZ  16. 01. 2011

Na veletrhu turistických možností REGIONTOUR 2011 se představil systém regionálního značení v rámci ARZ a k vidění zde byly i výrobky se značkou.

img

Hlavními tématy mezinárodního veletrhu, který se uskutečnil v Brně ve dnech 13. až 16. ledna na výstavišti v Brně, byly gastronomie, lidová řemesla, folklór a církevní stavby. Součástí expozice agentury CzechTourism byl i stánek Asociace regionálních značek, o.s. (ARZ), která představila regionální značení místních produktů ve třinácti českých regionech. Některé z těchto regionů měly své zastoupení i v expozicích jednotlivých krajů. Měli jste tak příležitost ochutnat pivo a hořické trubičky se značkou PODKRKONOŠÍ regionální produkt®, nadchnout se perličkovými ozdobami z Krkonoš, podívat se na širokou škálu produkty z Orlických hor, své výrobky představili i držitelé certifikátu VYSOČINA regionální produkt® - pan Mudra kožené tašky, paní Malátová ruční výrobu paličkované krajky a pan Hupka dřevěné lidové hračky, ochutnat jste mohli i pivo Chotěboř a bítešské svatební koláčky. Z Olomouckého kraje pocházejí Loštické tvarůžkové moučníky se značkou HANÁ regionální produkt®, z plzeňského kraje pak železnorudské pivo a chodská keramika. Držitelem šumavské značky je také pan Poláček, který představil pohádkové a zážitkové regiony. Jedna z pohádkových postav se na chvíli zatoulala i na stánek ARZ. 

Pozornost návštěvníků vzbudil také jarmark řemeslníků, který byl novinkou letošního ročníku. V rámci tohoto jarmarku se představilo více jak třicet řemeslníků z osmi českých krajů, z nichž někteří byli držitelé regionální značky. Koupit jste si tak mohli dřevěné výrobky se značkou ŠUMAVA originální produkt®, perníčky, drátované výrobky a pštrosí produkty se značkou MORAVSKÝ KRAS regionální produkt® a dřevěné hračky se značkou HANÁ regionální produkt®.

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Tradiční výrobek SLOVÁCKA®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.