Kunovské vdolečky

produkt

Dodává: Ludmila Haldová

Obec: Kunovice

Region: TRADIČNÍ VÝROBEK SLOVÁCKA

logo

„Vše začalo před lety, kdy jsme dostala od své maminky starý rodinný recept. Naše rodina pekla dříve toto sváteční pečivo pouze pro rodinné účely – na výročí, oslavy, svatby i tradiční hody. Výrobní

postup se za desítky let nezměnil, dodržuji ho do nejmenších detailů. A právě v původnosti receptu tkví tajemství jedinečné chuti kunovských vdolečků,“ vysvětluje příčiny úspěchu paní Haldová.

I podávání vdolečků má svůj vlastní řád a pravidla. Kunovské vdolečky se necukrují cukřenkou či sítkem, ale jen ručně pohazují malými špetkami mletého cukru. Paní Haldová se svému umění péct vdolečky učila nejen u své maminky, ale také u známých kunovských cukrářek, často jejích rodinných příslušnic. A protože pečení vdolečků je velmi náročná práce a zároveň společenská událost, pomáhají členky místního ženského sboru – Tetičky z Kunovic, které svým svérázem dokáží z každého společného pracovního setkání udělat malý svátek. Pečení vdolečků je pro paní Haldovou životním koníčkem.

Vdolečky můžete objednat na tel. 773 585 727

 

Kontakt na výrobce:

Ludmila Haldová

Kunovice
tel.: 773585727

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Tradiční výrobek SLOVÁCKA®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.