Mléčné produkty

produkt

Dodává: Rodinná farma Šobáňovi

Obec: Vlčnov

Region: TRADIČNÍ VÝROBEK SLOVÁCKA

logo

Se zemědělstvím začal můj otec v roce 1992. Věnoval se výrobě jak rostlinné, tak živočišné. V rámci živočišné výroby se specializoval na chov dojnic plemene holštýnského.

V průběhu studia všeobecného zemědělství na Mendelově univerzitě jsem začal podnikat v zemědělství i já. Za pomoci otce a celé rodiny a přátel jsem se taktéž specializoval na chov dojnic, ale navíc i na výkrm skotu a zpracování mléka a prodej přímo z farmy. Nyní obě naše farmy čítají 140 kusů, přičemž 55 jsou dojnice a zbytek jsou telata, jalovice na obnovu stáda a býci ve výkrmu. Já hospodařím na téměř 30 ha půdy a otec cca na 85 ha.

Na konci roku 2018 jsme začali budovat  v hospodářské části našeho rodinného domu minimlékárnu, kterou jsme uvedli do provozu v únoru 2019. Vyrábíme jogurty bílé i ochucené, tvaroh, čerstvé sýry čisté, ale i s různými druhy koření. Dále vyrábíme smetanu na šlehání. Při celé výrobě je třeba ruční práce. Součástí minimlékárny je i výdejní okénko, kterým naše výrobky prodáváme. Myšlenka přímého zpracování a prodeje je udržet vyrobené mléko v regionu.

www.farmasobanovi.com

Kontakt na výrobce:

Rodinná farma Šobáňovi

Vlčnov
tel.: 604274180
tel.: 603562390

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Tradiční výrobek SLOVÁCKA®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.