Na Šumavě byly v květnu udělovány další certifikáty ŠUMAVA originální produkt®

ŠUMAVA  20. 05. 2011

V úterý 10. května 2011 proběhla certifikace šumavských výrobků, bylo podáno 6 nových žádostí o užívání loga ŠUMAVA originální produkt® a 17 žádostí o obnovení certifikátu, kterým by jinak skončila na konci května platnost.

img

Komise se sešla ve Stachách v sídle Regionální rozvojové agentury Šumava a její členové jako vždy velmi zapáleně diskutovali a posuzovali jednotlivé výrobky a jejich kvalitu. „Výsledkem jednání bylo schválení užívání loga a udělení certifikátu 4 novým výrobkům či souborům výrobků - „Šumavské samorosty“ od Ing. Vladislava Adamce, Prášily (www.sumava.net/adamec ), „Stehýnka z divokých kachen“ která můžete ochutnat pouze na Turnerově chatě v Povydří (www.turnerovachata.cz), „Med“ od Martiny Ratajové, Malčice u Velešína (www.svicky-online.cz) a „Malby a podmalby na sklo, malování talířů“ od Mgr. Vlastimila Randáka, Houžná u Lenory“ informovala Kateřina Čadilová, členka certifikační komise. Další 2 žádosti nebyly komisí schváleny.

Kromě toho bylo prodlouženo na další 3 roky 17 certifikátů: „Hovězí maso a masné výrobky z jatek Volary“, od výrobce ZEFA Volary spol. s.r.o., „Kolibříci - miniaturní knížečky“ od Nakladatelství COLIBRI, Vimperk, „Krchlebské koláče“ od Heleny Konopíkové, Krchleby, „Petráškův pramen – pramenitá voda“ z firmy Petráškův Dvůr, s. r. o., Prachatice,  „Prachatické koláčky máslové, svatební a tukové“ a „Zelňáky“ od Zemědělského zásobování a výkupu Prachatice, a. s., „Sklo broušené - matový brus“ od Antonína Chrapana, Lenora, „Bytové doplňky a dárky ze dřeva“ od Marty Altschmiedové, Dražovice, „Chodská keramika“ od Květy Korečkové, Chlistov u Klatov, „Malované obrázky ze Šumavy“ od Jany Adamcové, Dlouhá Ves, „Skleněné vinuté perly“ od Ing. Jany Wudy, Nezdice na Šumavě, „ Pstruh duhový a Siven americký“ ze Pstruhařství Mlýny, Žár, „Pšeničné mouky, ječné kroupy“  z Mlýna a krupárny MRSKOŠ, s.r.o., „Dřevěný ptáček“ z Návštěvnického centra dřevařství, Modrava, „Pivo Jakub“ z Minipivovaru Vyšší Brod a „Sirky ze Sušice“, od firmy Ječmínek, s.r.o.

Velice nás těší, že se počet certifikovaných výrobců, držitelů značky ŠUMAVA originální produkt® zařazených do systému „domácí výrobky“, který zastřešuje Asociace regionálních značek, rozšířil na celkových 73. Další certifikační komise bude zasedat v říjnu 2011, podrobnosti o systému naleznete na www.regionalni-znacky.cz .

Kontakt:
Kateřina Vlášková
Regionální koordinátorka
RRA Šumava
384 73 Stachy 422
Tel. 380 120 263

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Český rozhlas České Budějovice - mediální partner značky ŠUMAVA originální produkt.

Český rozhlas České Budějovice - mediální partner značky ŠUMAVA originální produkt.
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.