Blanka Milfaitová přivezla opět zlato

ŠUMAVA  17. 03. 2014

V prvních březnových dnech se na severoanglickém panství Dalemain uskutečnila letošní světová soutěž World´sMarmaladeAwards. V neuvěřitelné konkurenci více jak dvou tisíc marmelád z celé Evropy, ale také Japonska, Afghánistánu, Austrálie, Severní Koreje, Nového Zélandu, Iráku, Filipín, Severní Ameriky, Mexika, Jihoafrické republiky, Slovenska i Čech bodovala marmeláda z manufaktury Blanky Milfaitové. Ta si k loňským dvěma zlatým medailím a titulům„Nejlepší výrobce marmelády na světě“a „Nejlepší marmeláda na světě“letos přidala několik bronzových, stříbrnou a další čtyři zlaté medaile!

img

 

A které marmelády tentokráte oslnily mezinárodní porotu?

ZLATÁ MEDAILE --- Pomeranč & čokoláda AmedeiPorcelana
Sladké BIO pomeranče ze sicilské Palagonie, sbírala jsem je loni v prosinci vlastnoručně, a nejlepší čokoláda na světě Amedei 70% Porcelana

ZLATÁ MEDAILE --- Citron & hruška, bourbon vanilka
Nejlepší citrony (BIO) na světě, z italského Sorrenta, vlastnoruční sklizeň z loňského prosince, hrušky z Novohradských hor, podzimní sklizeň, BIO bourbon vanilka z Madagaskaru

ZLATÁ MEDAILE --- Citron &Champagne L. RoedererCristalBrut
Nejlepší citrony (BIO) na světě, z italského Sorrenta, vlastnoruční sklizeň z loňského prosince, šampaňské Louis RoedererCristalBrutVintage 2002… kdo ví, nepotřebuje dalších slov!

ZLATÁ MEDAILE --- Pomeranč & limetka, kardamom
Sladké BIO pomeranče ze sicilské Palagonie, loňská Blanky sklizeň, zpracováno na Srní, limetka a kardamom. Vlastnoruční dílo Barušky, pravé ruky Blanky a šéfové Slunečné kavárny na Srní.

Další marmelády s medailemi: pomeranč s Earl greyem, čistý pomeranč, citron s vanilkou, pomeranč s růžovým grepem a kardamomem, klementinky s levandulí, mojito… limetky, barbadoský rum, máta, třinový tmavý cukr.

Bohužel, soutěže se nemohly účastnit například Blančiny skvosty z českého ovoce (soutěž je pořádána jen pro citrusové marmelády). Moc by nás zajímalo, jak by uspěly například zavařeniny, které se pyšní certifikátem Šumava - originální produkt, nebo Česká chuťovka.

Všechny marmelády a džemy, které Manufaktura Blanky Milfaitové nabízí, se vyrábí buď na šumavském Srní, nebo v Pohoří na Šumavě. A protože je Blanka momentálně na roční marmeládové expedice po Evropě a Africe, kde propaguje „zlaté české ručičky“, a všude tam vaří marmelády z lokálního ovoce a zároveň připravuje k podzimnímu vydání speciální recepisný cestopis, zdatně ji ve výrobně zastupuje slečna Barbora. Tu můžete potkat právě v manufaktuře na Srní, jenž je součástí Slunečné kavárny. A milá „drobnost“ závěrem, Slunečná kavárna je od letošního roku pyšným oficiálním Partnerem Národního parku Šumava.

Aktuální nabídka a otevírací doba Slunečné kavárny je k dispozici zde: www.slunecnakavarna.cz

 

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Partneři

Český rozhlas České Budějovice - mediální partner značky ŠUMAVA originální produkt.

Český rozhlas České Budějovice - mediální partner značky ŠUMAVA originální produkt.
Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.