Kozí mléko a sýry z Borotína

produkt

Dostawca: Kozí mléko a sýry z Borotína

Gmina: Borotín

Region: TOULAVA

logo

Więcej zdjęć:

Jsme malá rodinná farma na pomezí jihočeského a středočeského kraje. Nacházíme se v obci Borotín u Tábora. Borotín leží cca 25 km od Tábora směrem na Prahu. Borotín patří mezi nejstarší obce Táborska a již ve 12. století je dokladován jako majetek mocného jihočeského rodu Vítkovců. Jedna z větví tohoto rodu - páni z Landštejna - vybudovala na nedalekém skalním ostrohu nad potokem Tismenicí strážní hrad. Ten plnil důležitou funkci na staré zemské cestě z jižních Čech přes Borotín, Mezno a Miličín dále na sever k Praze. Ve stejné době jako hrad, tedy někdy začátkem 14. století, byl založen i borotínský kostel zasvěcený původně sv. Maří Magdaléně. Samotný Borotín vznikl patrně jednorázovým založením na místě původní nevýznamné vísky. (zdroj: www.borotin.cz) Nadmořská výška Borotína u Tábora je 520 m.n.m. Nedaleko obce je zřícenina hradu Borotín a barokní hospodářský dvůr, který v současné době prochází rozsáhlým restaurováním. Doporučujeme se zde zastavit při Vaší cestě za námi na farmu. 

Jsme dva blázni Pavla a Adam, kteří měli kdysi dávno společný sen o vlastní farmě, potravinách a představu o lepším životě na vsi až jsme se jednoho dne potkali.

U nás na farmě pracuje celá rodina a rádi do prací zapojíme i naše kamarády a přátele, když k nám přijedou:) Pomáhají nám babička Boženka, babička Emilka, děda Jirka naši rodiče Pavla a Milan a Jana a ještě náš malej Adámek. Zkrátka každý kdo má ruce. Bez nich bychom celou naší farmu sami nezvládli, za to jim patří náš velký vděk a dík.

Podle receptur a starých zápisků našich babiček a prababiček vyrábíme mýdla, mastě, tinktury, sirupy, marmelády, alkohol, pečeme pečivo a z čerstvě nadojeného kozího mléka děláme sýry a jogurty, pěstujeme zeleninu a chováme zvířata. Co jsme ještě nezkusili vyrobit brzy vyzkoušíme, je to náš motor co žene nás dopředu. Celý rok sbíráme bylinky a vše cenné co nám okolní louky, stráně a lesy nabízejí. Naše výrobky nejsou BIO, ale jsou přírodní, vyrobeny s láskou a úctou k přírodě.

Můžete u nás vidět: slepice, kachny, krůty, husy, psy, kočky, prase, králíky, vodní želvu ovce a kozy. Naše zvířata krmíme pouze kvalitními krmivy a respektujeme jejich požadavky na výživu. Přidáváme různé bylinky a jiné pamlsky. Žádné léčiva nepodáváme preventivně. Všechny naše zvířata jsou zařazeny do kontroly zdraví a jsou pod dohledem veterinárních lékařů. Jsme odpůrci GMO, proto zrna obilovin co byli geneticky upravený nezkrmujeme.

Skontaktować się z producentem:

Kozí mléko a sýry z Borotína

Borotín 284
391 35 Borotín
tel.: 605130285

http://kozifarmaborotin.cz

Pavla Burziková

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.