Přírodně barvené oděvní doplňky

produkt

Dostawca: Mgr. Petra Kulhánková - Atelier Herba Incognita

Gmina: Bechyně

Region: TOULAVA

logo

Więcej zdjęć:

Oděvní doplňky barvené technikou ekoprintu za použití výhradně rostlinných barviv pocházejí z rukou Mgr. Petry Kulhánkové.

Barvení pomocí rostlinných barviv je proces, který člověk využívá už od doby, kdy vyrobil první textilie. Technologii přípravy i mísení barev si jednotlivé dílny střežily jako výrobní tajemství. V současné době je tato technika udržovaná mezi uměleckými řemeslníky zabývajícími se klasickými technologiemi a tradiční výrobou a mezi domácími zpracovateli ovčí vlny. Velká část barvířského umění je založena na intuici a zkušenostech, každý barvíř si postupně vyvine svůj vlastní styl. Jde o velmi rozmanitou, inspirativní a tvůrčí techniku plnou překvapení.

"Při procesu barvení používám pouze tzv. "domácí chemii" (sůl, ocet, sodu aj.) a veškerý odpad kompostuji. Barvím pouze rostlinami ze svého okolí, které se většinou považují za plevely (kopřiva, svízel, pelyněk, vratič, rmen, ale i třezalka, která je sice léčivka, ale na pastvinách působí zvířatům zdravotní problémy) a systematicky snižuji množství plevelu ve svém okolí.

Absolvovala jsem Pedf UK a v minulosti se podílela na organizaci významných kulturních projektů. Jako divadelní inspicientka spolupracuji s několika divadly a produkčními agenturami. Kromě toho se zabývám starými řemesly a technologiemi, zpracováním přírodního textilního vlákna a chovám angorské králíky.

Protože barvení je jedním ze zpracovatelských procesů, vznikl můj atelier Herba Incognita, který se zaměřuje na barvení přírodními barvivy. V současné době jsem posluchačkou oboru edukace a interpretace v oblasti kulturního dědictví."

Skontaktować się z producentem:

Mgr. Petra Kulhánková - Atelier Herba Incognita

Adresa sídla

Černýšovice 52
391 65 Bechyně
tel.: 603 885 440

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.