Značka VYSOČINA regionální produkt® má 5 nových držitelů

VYSOČINA  19. 07. 2012

V dalším kole certifikace na Vysočině získaly regionální značku bylinné směsi, ovocný mošt, uzenářské výrobky, med a včelí produkty a také kraslice a vánoční ozdoby.

img

Nově ocenění výrobci z Vysočiny potvrzují, že regionální značka je stále atraktivnější pro výrobce kvalitních domácích potravin.

Mezi ně určitě patří Řeznictví a uzenářství Malec z Velkého Meziříčí, které získalo značku pro Meziříčské uzeniny a zabíjačkové speciality. Jedná se o rodinnou firmu, která dodává jak maso, tak i uzenářské výrobky, z nichž lze jen doporučit především debrecínské párky, špekáčky, točený salám, tlačenku, šunkový salám i šunku.

Mgr. Petr Procházka získal certifikát pro Ovocný mošt z Telče, stoprocentní jablečnou a hruškovou šťávu, která se k zákazníkovi dostává v moderním balení Bag in box.

Včelí farma Nosek nabízí nejen pastovaný med, ale také medovinu a Eliščiny medové placičky, které obsahují 20 % domácího medu.

Úlevu při nejdrůznějších nemocech a obtížích přinesou Cílené bylinné směsi z Bylin Nový svět. Originální, pečlivě balené směsi obsahují převážně byliny, které vyrostly v čistém prostředí Vysočiny.

Skupinu potravin a léčivých čajů doplňují ukázky tvořivé aktivity členek Komunitní školy "Krok za krokem" z Rychlova, které se ve svém volném čase věnují nejrůznějším rukodělným činnostem. Regionální značku získaly jejich autorské Kraslice, pomlázky a vánoční ozdoby.

Certifikační komise potvrdila i obnovu 8 certifikátů, jimž skončilo dvouleté období platnosti. Její předsedkyně Ing. Marie Černá závěrem informovala i o připravovaných aktivitách, které jsou založené na přeshraniční výměně zkušeností s rakouskými partnery a v budoucnu by měly směřovat k cílené podpoře odbytu výrobků a produktů se značkou VYSOČINA regionální produkt®.

Vyberte si region

mapa regionů

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Regionální koordinátor značky

VYSOČINA regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.