prezentace značky EVROPSKÝ HABITAT V PRAZE 16. – 18. BŘEZNA 2016

VYSOČINA  31. 03. 2016

EVROPSKÝ HABITAT V PRAZE 16. – 18. BŘEZNA 2016 Regionální konference OSN Evropský Habitat se konala ve dnech 16. – 18. března 2016 v Praze v Kongresovém centru Praha na Vyšehradě. Akce se zúčastnili zástupci všech 56 členských států Evropy, Balkánu, Severní Ameriky a části Asie. Konferenci, jejíž pořádání zaštítilo Ministerstvo pro místní rozvoj v čele s ministryní Karlou Šlechtovou, se zúčastnilo téměř 4 000 urbanistických expertů.

img

EVROPSKÝ HABITAT V PRAZE 16. – 18. BŘEZNA 2016

V rámci konference proběhlo 96 samostatných oficiálních akcí a další desítky bilaterálních jednání. Vystoupilo přes 50 odborníků. Doprovodné aktivity konference se konaly také na dalších místech v Praze a fakultativní výlety pro účastníky byly pořádány i do dalších měst v ČR.

Diskutovány byly výzvy a příležitosti týkající se zajištění přístupu k přiměřenému a dostupnému bydlení pro všechny v životaschopných městech a vztahující se k trvale udržitelnému rozvoji.

Hlavním výstupem konference je strategický dokument Pražská deklarace, která je postavena na čtyřech principech:

-          Inovativní a produktivní města

-          Zelená, kompaktní, zdrojově efektivní a odolná města

-          Inkluzivní a bezpečná města

-          Dobrá správa měst

V doprovodném programu se prodejními stánky ve vestibulu kongresového centra prezentovaly čeští výrobci s různými produkty naší země. Vysočinu reprezentovala společnost Zera z.s. s produkty Vysočina regionální produkt.

 

 

Vyberte si region

mapa regionů

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

Regionální koordinátor značky

VYSOČINA regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.