CHOLTICKÉ PODZIMNÍ SLAVNOSTI aneb „Návrat ke kořenům“ – tajemství, chutě a vůně místních výrobků.

ŽELEZNÉ HORY  01. 10. 2014

Dne 28.9.2014 se uskutečnil první ročník další akce, která má za cíl šířit osvětu tradice a kvality místní výroby na podporu rozvoje lokální ekonomiky.

img

Soused podpoří souseda, bylo by to jednoduché. Ale mnohdy lidé nevědí, kde co zajímavého mohou v regionu využít. Proto se MAS Železnohorský region před pár lety zapojila do systému Asociace regionálních značek, která sdružuje již 26 regionů napříč Českou republikou. Nad rámec systému certifikace-označení výrobků pod značkou ŽELEZNÉ HORY regionální produktspoluvytváří s místními producenty a výrobci i systém odbytu místní produkce. To znamená podporuje a propaguje místa či systémy, kde a jak si výrobek či produkt obstarat.

 

MAS Železnohorský region společně se Zámkem Choltice, partnerem Asociací regionálních značek a za finanční podpory firmy BAUSET CZ, a.s. připravila akci tak, aby si návštěvníci veškeré činnosti mohli sami vyzkoušet, vše ochutnat a tak se přesvědčit, že každé práci se musí dát určitá péče a kvalita, aby se výrobek povedl a poté mohl dobře sloužit nebo chutnat.

Především děti si užily den. Jejich ruce (a poté i části oděvů) nesly postupně stopy vosku, vlny, slámy, prejtu či mouky, ale protože byly šikovné a měly z vlastních výrobků radost, tak to jistě rodiče pořadatelům odpustili.

Díky krásnému počasí a přátelskému prostředí Choltický zámecký areál praskal ve švech. Za zvuků lidové hudby a slov pana zámeckého kastelána celý den byl naplněn aktivitami. Návštěvníci využili i procházky v přilehlé Choltické oboře a prohlídky zámeckých expozic. Když byli znaveni procházkami či výrobou vlastních výrobků, pochutnali si v zámecké restauraci na místních certifikovaných specialitách vytvořených z regionálních surovin.

 

A jestli jste nemohli či zaváhali s účastí, tak vězte, že v roce 2015 ve stejný den se vám brány zámeckého areálu v Cholticích opět otevřou a vy budete moci poznávat další tajemství, chutě a vůně místních výrobků …

 

VÍTEJTE I VY, Železnohorský region

Kateřina Korejtková

Vyberte si region

mapa regionů

Regionální koordinátor značky

koordinator

Odběr novinek

Chcete od nás pravidelně dostávat novinky, pozvánky na chystané akce nebo inspirující příběhy a rozhovory? Stačí se přihlásit.

ŽELEZNÉ HORY regionální produkt®

Webdesign: 2123design s.r.o. Redakční systém: Kinet s.r.o.